НАЈМНОГУ ЌЕ ГИ РАЗДРМА: ОВИЕ ЧЕТИРИ ЗНАЦИ ВЕЧЕРВА ЌЕ ГО ПОЧУВСТВУВААТ ВЛИЈАНИЕТО НА МЛАДАТА МЕСЕЧИНА ВО РИБИ

3 март, 20220
shutterstock_683228641

Подгответе се!

 

 

Близнаци

 

Младата месечина ќе направи да се чувствувате ранливи и ќе бидете склони кон промени во расположението. Во моментов, енергијата на Рибите ве принудува навистина да ги усогласите вашите најдлабоки и најлуди желби. Добрата вест е дека ова е вистинско време да размислите за вашиот професионален живот и да креирате нов план за напредување во кариерата. Дали сакате да најдете нова работа, да напредувате или да го подобрите вашиот професионален живот? Сега е време да се трансформирате и да успеете!

 

Девица

 

Дали сте подготвени за големи промени во вашите односи? Без разлика дали вашиот одговор е да или не, енергијата на Рибите ве уверува дека сега можете да го проширите вашиот социјален круг или да пронајдете нова романса. Време е да се отворите за нови љубови и можности, без разлика дали станува збор за нови пријатели, партнери, деловни партнери или нешто друго. Дури и вашите постоечки врски можат да добијат нови димензии. Започнете врска повторно. Слушај го твоето срце.

 

Стрелец

 

Конечно го отворате срцето и станувате почувствителни и сентиментални. Ставете ги вашите емоции на чекање без двоумење. Многу работи може да ви се случат во областа на вашиот дом. Можеби сега формулирате нова идеја за семејството или дури барате нов дом, симболично или буквално. Сепак, за да поставите нови основи, добро е прво да ги средите неуредните работи од минатото. Погледнете ги старите семејни албуми и можеби ќе имате идеја за тоа кои врски треба да се решат.

 

Риби

 

Рибите сега ќе бидат на мета, бидејќи и младата месечина и сонцето се во вашиот знак. Време е да се поврзете со себе и со вашите намери, не останувајте во облаци. Можеби би било добро да одвоите слободен ден или барем повеќе време за себе. Фокусирајте се на откривање на вашето вистинско јас. Одете во природа. Берете пролетни цвеќиња. Можеби некоја медитација или интуитивно пишување може да ви помогне да ги разберете вашите основни потреби.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma