Паркетот ќе блесне како да е НОВ: Направете домашно средство за чистење од само 4 состојки (РЕЦЕПТ)

30 март, 20220
Parket

Подготовката е многу едноставна

Кога немате пари или нерви за да го подмачкате паркетот, време е да се свртите кон стандардните опции за чистење.

Наместо да трошите пари на разни куповни решенија, можете сами да си направите средство за чистење.

А овој метод може да го примените и на ламинат.

Состојки:

250 мл вода

150 мл оцет

150 мл изопропил алкохол од 70 проценти

2 до 3 капки детергент за садови

празно шише со распрснувач

Истурете ги состојките во шишето и протресете.

За ефикасно чистење на паркетот, покрај средството за чистење што го направивте, ќе ви требаат и крпа од микрофибер и рамен бришач за под со дршка на која може да се закачи крпата.

Испрскајте го производот на крпата и почнете да бришете.

Додадете по потреба.

Така паркетот ќе биде чист, сјаен и нема да го оштетите, како што би можеле да направите, на пример, со целосно влажна крпа.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma