Перењето не е доволно: Треба да го направите ОВА пред да облечете облека купена ОД ВТОРА РАКА!

7 мај, 20220
stvari

Без разлика дали сте купиле парче облека во продавница, онлајн или од втора рака, треба да го измиете пред да го облечете.

Во новата гардероба, покрај траги од раце, може да има и траги од хемиски соединенија со кои облеката е обработена да има одредена боја, што може да предизвика иритација.

Непотребно е да се каже дека некој ја пробал таа облека пред вас.

Кога станува збор за половни алишта кои се продаваат во продавници за облека од втора рака, дефинитивно се перат пред да се пуштат во продажба. Совесните трговци најчесто се грижат производот да ги исполнува сите потребни стандарди.

Сепак, експертите за фенг шуи веруваат дека тоа не е доволно за да се ослободи од енергијата на претходниот сопственик. Според нив, потребно е уште еднаш да се исперат тие алишта, но и да се стави една лажичка морска сол во водата.

Фенг шуи филозофијата верува дека како супстанца одлично ја впива негативната енергија, па ако облеката ја перете со солена вода, од неа ја исфрлате сета енергија на претходниот сопственик. Друг начин е да ја оставите облеката на сонце, бидејќи неговата светлина претставува јанг енергија која ја потиснува заостанатата, јин енергијата што се наоѓа во старите работи.

Кога внесувате нешто „од втора рака“ во домот, слушајте се себеси, велат експертите за фенг шуи. Тие ве советуваат да ја слушате вашата интуиција кога купувате. Ако самата глетка на некое парче облека ве прави да се чувствувате тажни, тоа веројатно е полно со негативна енергија, па затоа не треба да го купувате.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi