ПРИВЛЕКУВААТ ДОБРА ЕНЕРГИЈА И СРЕЌА: Овие 4 бои се апсолутен хит за уредување на ентериер во 2022!

1 февруари, 20220
233209_shutterstock-1056968909_ls

Се обративме до водечките светски експерти во областа на дизајнот на ентериер и од нив научивме дека потрошувачите ширум светот сега, повеќе од кога било, копнеат за стабилност, па сите тие мирни и трајни нијанси – засновани на природата – се идеални за враќање на рамнотежата. но и здив на свеж воздух во просторот за живеење.

Покрај тоа, оваа нијанса му дава на секој простор елеганција и луксуз.

Ако сакате да бидете во тек со трендовите, изберете ги овие бои:

Нежно жолта боја

Оваа сенка внесува топлина во домот. Тоа е поврзано со надеж и спокојство, чистота, удобност, удобност. Идеална нијанса доколку сакате да внесете малку топлина и спокојство во вашиот дом.

Жалфија зелена

Нежно, но на посебен начин. Природно, доволно за да се вклопи во секој простор, иако со право може да се каже дека максимумот го достигнува во дневната соба. Лесно може да се комбинира со речиси секој стил на мебел, иако во основа претпочита посветло дрво.

Тонови на земјата

Нијансите инспирирани од природата нема да излезат од мода ниту следната година. Луѓето едноставно бараат понежни и попознати тонови за да создадат чувство на топлина и благосостојба во своите домови, а природата е таа што може да им го понуди она што им недостасува.

Пастелни нијанси

На љубителите на посветли и понежни бои сега им олесна! Нежните, пенливи пастелни бои се исто така во тренд за 2022 година. Тие не само што обезбедуваат мирно и воздушесто чувство, туку совршено се комбинираат со широк спектар на палети. Слободно пробајте ги суптилните нијанси на виолетова, сина и жолта во спалните соби за да создадете релаксирачка средина за помирен сон, но не заборавајте да ги ставите и во дневната соба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi