Пронајдете ги четирите снежни топки со ѕвезда: Вистинските детективи ќе ги забележат за помалку од 20 секунди

18 јануари, 20220
gergely-dudas-2-830x0

Дали имате „соколово око“?

Името кое секогаш се поврзува со интересни криенки и загатки е секако Џерџели Дудас, попознат како Дудолф. Унгарскиот уметник и овој пат докажа колку е креативен и колку добро може да го сокрие предметот што треба да го најдете.

Имено, Дудолф сега нацрта пингвини опкружени со снежни топки. Како што можете да видите, во секоја топка има по еден предмет.

Тоа се претежно подароци, Снешко Белчо, ирваси, елки, но и ѕвезди. Но, ѕвезди има најмалку. Ваша задача е да ги пронајдете четирите снежни топки со ѕвезди и да го соборите сегашниот рекорд од 20 секунди.

Погледнете внимателно и трпеливо во секоја топка и обидете се да ги најдете четирите што се дадени.

Можете ли да ги најдете?

Не? Погледнете уште еднаш…

Во ред, ќе ви помогнеме малку.

Три ѕвезди се наоѓаат во горниот дел од фотографијата, а четвртата е во долниот лев агол.

Сè уште не можете да ги најдете?

Погледнете го решението подолу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma