Само ЕДЕН хороскопски знак ќе доживее ПРЕОБРАЗБА: Во 2022 година, нивниот живот ќе биде целосно променет!

13 јануари, 20220
17906_shutterstock-454292557_f

Положбата на планетите и ѕвездите е предмет на постојано проучување. Јупитер ќе биде особено активен и ќе им донесе најголеми промени на припадниците на еден хороскопски знак.

Се работи за Овен. Астролозите предвидуваат дека тековната година ќе биде огромна пресвртница за нив.

Експанзивниот Јупитер се преселува во вашиот знак на 10 мај за прв пат по 10 години – што ја прави 2022 година една од најважните години за Овенот.

Јупитер се смета за добра планета, поточно планета на раст и среќни околности. Тоа носи храброст за преземање ризици, ги зголемува вашите цели и соништа и така ќе биде до 28 октомври.

Благодарение на Јупитер ве очекуваат промени во сите сфери, од насока на кариера, односи со луѓето до емотивни врски и врски.

Овните кои не ја нашле својата сродна душа можат да се радуваат. Ова ќе биде нивна година.

Сепак, имајте на ум дека овие промени можеби нема да одат онака како што очекувате. Јупитер ќе ги помине првите четири месеци од 2022 година во Риби и вашата 12-та затворена куќа, што може да предизвика тешки емоции. Ова ќе биде патека полна со искушенија, но и закрепнување, а ќе се повтори уште еднаш од 28 октомври до 20 декември.

Во текот на следните неколку месеци, астролозите ве советуваат да погледнете длабоко во себе и реално да размислите за вашите цели и желби. Анализирајте ги сите сегменти од животот, бидејќи ова е ваш период, а одлуките што ќе ги донесете главно ќе ви донесат само добри работи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma