Ставете квасец во тоалетот преку ноќ: Ефектот ќе ве воодушеви, ќе заборавите на здодевното ТРИЕЊЕ

1 август, 20220
33747_15-11245-4_f

За среќа, постојат докажани домашни трикови кои не само што се безбедни, туку и одлични за бактерии и нечистотии. Се испостави дека дури и обичниот квасец може многу да помогне. Дополнително, не мора воопшто да се трудите и да триете.

Квасец

Квасецот ќе се ослободи од непријатниот мирис што доаѓа од тоалетот. Доволно е да загреете малку вода. Потоа растворете една лажичка квасец во зовриената вода. Добиената смеса истурете ја во тоалетот. Најдобро е да го правите тоа непосредно пред спиење. Наутро доволно е да го исплакнете тоалетот со вода. Секој непријатен мирис ќе остане само спомен.

Лук

Освен што ќе го дезинфицирате тоалетот со лук, можете да се ослободите и од жолтите дамки во тоалетната школка. Доволно е да се сварат две чаши вода и да се додадат три излупени чешниња лук, една кесичка чај и да се остави да се вари. Оставете да се излади. Потоа истурете го во тоалетот пред да одите во кревет. Наутро доволно е да го исплакнете тоалетот. Навистина функционира, пробајте!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit