СЀ ЌЕ ЗАБЛЕСКА Исчистете го вашиот дом со оваа намирница

25 февруари, 20220
Screenshot_1

Иако оцетот се користи како додаток во храната, може да се користи и како средство за чистење

 

 

Земете обичен алкохолен оцет пред да прибегнете кон скапи средства за чистење.

 

Измешајте оцет и детергент за миење садови во шише 50:50 со шише, со спреј, за чистење на тушот и плочките.

 

За сјајни стакла и прозорци измешајте оцет со вода, исто така во количина од половина и половина.

 

За да блеска барабанот во машината за перење, истурете малку оцет во делот за прашок, вклучете ја машната на пократка програма. Кога ќе биде готово, ќе имате брилијантно чиста машина.

 

За да ја исчистите главата за тушот од бигор, потопете ја во кеса во која сте измешале оцет со вода. Врзете ја кесата околу тушот и оставете ја да делува малку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi