Три ОСНОВНИ начини на шминкање: Ќе направат да изгледате барем 10 години помлади!

2 август, 20220
223237_profimedia0342262230_ls

За да изгледате убаво и да ја истакнете вашата убавина, не треба да бидете експерт за шминкање. Со овие три начини секогаш ќе изгледате убаво и заводливо. Исто така, ќе направат да изгледате заводливо и авангардно.

1. Нагласени трепки и веѓи

Овој изглед се карактеризира со долги трепки и нагласени веѓи. На горните очни капаци можете да нацртате малку подебел и подолг ајлајнер и на овој начин да добиете изглед на мачкини очи. Оваа шминка можете да ја комплетирате со кармин во боја на вишна, исто како што тоа го прави Меган Фокс. Ќе изгледате многу сензуално.

2. Нагласена сенка, за мачкест изглед

Уште една класика која секогаш се враќа во мода доаѓа од 60-тите години на минатиот век. Долги трепки и изразена сенка. За да постигнете изглед налик на мачка, изострете ја и нагласете ја сенката, особено на аглите на очите. Со оваа шминка, карминот во посветли тонови, во боја на кожата, ќе биде одличен избор.

3. Маскара во боја

Нанесувањето маскара е суштински дел од секоја шминка. Осмелете се и пробајте маскара во боја. Пробајте сина или можеби зелена маскара. Ќе добиете поинаков изглед кој е забавен и интересен. Исто така, вашите очи ќе бидат во преден план.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit