ХОРОСКОП ЗА 1-ВИ АПРИЛ: Рибите сакаат промена на приватен план, а Близнаците паѓаат во хаос!

1 април, 20220
15d5b9939ec5d9817715217dd0ef50ec7956db27

Овен

Вашиот однос кон обврските не е на највисоко ниво. Соработниците ве покриваат, но тоа нема да трае вечно. Променете го вашиот став, работете ја работата поодговорно и без непотребни разговори за вашите шеги да не предизвикаат негативни последици.

Бик

Опкружени сте со луѓе кои ви аплаудираат. Поради пристојната финансиска состојба, можете да ги анимирате. Поради сопствената еуфорија, ја губите од вид реалноста дека има мали шанси меѓу нив да имате вистински пријатели.

Близнаци

Што и да започнете ќе заврши со хаос. Најдобро е да ги избегнувате сите ситуации во кои вие би го имале главниот збор. Ако сте активен учесник во сообраќајот, не одете никаде пред да ја проверите исправноста на автомобилот.

Рак

Најдете баланс помеѓу деловниот и семејниот живот. Премногу зборувате за она што треба да биде само вашата интимност, а тоа може да биде сигнал дека ве мачи некоја совест. Размислете за тоа пред околината да почне да ве избегнува.

Лав

Ви претстојат пријатни деловни разговори. Иако тајно правевте некои потези, вашата работа и посветеност на работното место не останаа незабележани. Од друга страна, малото оптоварување во односот со саканата личност е привремено, па препорачливо е воопшто да не обрнувате внимание на тоа.

Девица

Партнерот ве провоцира и искушува, па во афект излегува нешто што сте сакале да го премолчите. Сè може да кулминира со одлука од која се плашите. Во незавидна положба сте, не сакате да одите понатаму, но не би сакале ниту да раскинете.

Вага

Избрзани сте, па не е поволен момент за какви било конечни одлуки, особено ако се поврзани со семејството, бракот или љубовните врски. Покрај тоа, внимавајте на измамниците, особено ако имате некаков бизнис со купување и продавање недвижен имот.

Шкорпија

Уморни сте од чекање. Ќе мислите дека ќе се смирите ако веднаш ги решите сите заплетки и сомнежи кои ве мачат веќе некое време. Не бидете нетрпеливи и избрзани, бидејќи грешките кои би можеле да ги направите денес во иднина би биле непоправливи.

Стрелец

Расположението ви е нестабилно, ова е еден од оние денови кога е подобро да се пензионирате и да поминувате часови сами. Вистинската причина за сето ова е хроничната несоница, па неуредниот ритам на животот се исплатеше. Направи пауза.

Јарец

Јарците имаат напорен ден кога е љубовниот живот во прашање. Партнерот се обидува да ви открие и најмала грешка. Денешниот хороскоп ве советува да избегнувате кавги и расправии, бидејќи наскоро ќе откриете што се крие зад нивното однесување. Потребен ви е престој во природа (макар и градски парк).

Водолија

Бегајте од реалноста со препуштање на мечтаењето. Погрешно ја толкувате љубезноста на личноста која ви праќа сигнал да ве почитува со своето добронамерно однесување и верувате дека тоа е нешто повеќе од тоа. Не се занесувајте.

Риба

Потребна ви е промена но немате идеја сами да ја спроведете, а суетата не ви дозволува да му ја препуштите на партнерот. Прифатете ја поканата и препуштете се на слатка пауза. Негативното расположение ќе стивне и ситуацијата ќе се смири.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi