ХОРОСКОП ЗА 1-ВИ ФЕВРУАРИ: Близнаците влегуваат во конфликти, а за Лавовите има непријатни вести

1 февруари, 20220
0013087605d25f0c45a51713986408181ff38628

Овен

Немате разбирање за саканата личност, па можни се несогласувања во кои можете од наклонетост да направите потези за кои подоцна ќе зажалите. Обидете се да ја надминете минливата меланхолија на побезболен начин бидејќи таа доаѓа од досада.

Бик

Не сте сосема сигурни што навистина сакате. Можно е мало подобрување на расположението, иако некои проблеми сè уште постојат. Сепак, можете да се опуштите бидејќи денешниот ден не носи ништо спектакуларно добро, но што е најважно, нема влошување.

Близнаци

Може да наидете на конфликти и проблеми со соработниците. Вашата кариера би можела да тргне надолу доколку не се вклучите повеќе и не преземете решителни чекори. Не ги продлабочувајте непријателствата со луѓето од кои зависите.

Рак

Партнерот очекува конкретен чекор за обликување и официјализирање на врската. Не попуштајте под притисок ако не сте сигурни дека тоа е она што го сакате. Дополнителна тензија предизвикува финансиската состојба која денес е значително искомплицирана.

Лав

Непријатните вести можат целосно да ја заматат вашата концентрација. Вашата целосна посветеност на одредена тема може да ве чини многу овие денови ако си дозволите да пропуштите важни детали за работата што ја работите секој ден.

Девица

Добивате нови задачи. Бидејќи ова е област во која не сте се испробале, ќе ви биде голем предизвик. Ќе си докажете себеси и на другите колку се големи вашите способности. Не се жали затоа што не си безгрешен.

Вага

Не се чувствувате најдобро, а имате многу да направите. Не сте во можност да ги исполните сите обврски кои можат да предизвикаат целосен пад на енергијата и колапс во текот на неделата. Прераспределете ги вашите капацитети и одложете сè што може да чека подобар момент.

Шкорпија

Полни сте со себе и сте целосно свесни за патот по кој треба да тргне вашиот професионален развој. Не двоумете се, прифатете каква било понуда во овој момент, дури и ако тоа не е примамливо на прв поглед. На долг рок, тоа е многу профитабилен бизнис, останете во играта.

Стрелец

Не сте доволно упорни. Кога ќе наидете на првиот отпор, ги прогласувате работите за неважни за да ја прикриете вашата ранливост. Пред да го направите тоа повторно, преиспитајте го она што ви е поважно, вашата сопствена гордост и суета или крајната цел откако сте се откажале.

Јарец

Денот го одбележаа непријатности на работа. Негативната енергија која се акумулирала долго време ја прелива чашата и вашето трпение е при крај. Мал повод ќе биде доволен за да го расчистите целиот хаос со потег кој за многумина околу вас ќе биде несфатлив.

Водолија

Стремејќи се за слобода, сепак, подобро е да се воздржите бидејќи не е поволен период за бунт. Дисциплинирано и навремено извршувајте ги сите работни задачи, само така ќе избегнете напнати аспекти кои можат да ви ја искомплицираат финансиската состојба.

Риба

Расположени сте за работа, полни сте со енергија и ентузијазам. Меѓутоа, од друга страна, вашиот имунитет опаѓа. Можеби е добро време да направите добра пауза и да направите нешто за вашето здравје, инаку непријатниот грип би можел да ве обземе.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi