ХОРОСКОП ЗА 10-ТИ МАРТ: За Лавовите стига тежок период, а Стрелците да се фатат за работа!

10 март, 20220
377ce4463906a1801398376fba834def6cfba6f3

Овен

Постојано зборувате за промени, така што станувате исцрпувачки за вашата околина, особено за соработниците. Своите стравови ги проектирате најмногу на женскиот дел од популацијата. Со невнимателна изјава можете да предизвикате жесток конфликт, иако верувате дека сте добронамерни.

Бик

Вашата самодоверба и арогантен однос полека почнуваат да ја иритираат околината која веќе некое време има значително трпение за се. Доколку не го поправите своето однесување, може да доживеете многу непријатна ситуација од која ќе се засрамите, вели хороскоп за денес.

Близнаци

Ви доставуваат сметки од сите страни, па дури и бараат пари за заем, кои ги немате. Немате трпение за туѓите проблеми бидејќи не сте ни сигурни како да ги решите вашите. Не бидете премногу тешки со луѓето, ќе дојде ден кога и вам ќе ви треба нешто.

Рак

Ви пречат финансиите, вели дневниот хороскоп. Не играјте на картата на среќата, потпирајте се само на себе. Успехот ве очекува само ако работите напорно и се откажете од привилегиите во кои уживавте. Откажувањето, пожртвуваноста не е проблем, особено ако верувате во повисоки цели.

Лав

Имате чувство дека некој се обидува да ви се закани. Победата е можна со голема борба доколку истраете. Многумина од вас во овој период ќе почувствуваат зголемена напнатост на работа, која е резултат на промените кои се на хоризонтот, а врз кои немате контрола.

Девица

Преокупирани сте со грижи кои самите сте ги смислиле и решавате проблеми кои допрва би можеле да се случат. Вашата деконцентрација и однесување на работа може да ве чини многу, па затоа е подобро да започнете навреме и да ја одделите реалноста од вашата имагинација, ве советува денешниот хороскоп.

Вага

Имате чувство дека никој не ве разбира. Тешко е да се зборува за такви работи кога немате високо мислење за себе. Ја криете својата длабока несигурност зад маската на незаинтересираното однесување, кое секако ги отфрла дури и оние луѓе кои ве разбираат и сакаат.

Шкорпија

Можеби сте премногу уморни, па ова е вистинската причина за вашето повлекување и предавање на судбината. Работите можат непријатно да се искомплицираат доколку не преземете одговорност и навреме да ги завршите обврските, дури и ако тоа ви било непријатно, вели хороскопот денес.

Стрелец

Приватниот живот ви е во центарот на вниманието, па ви се чини дека сите други проблеми поврзани со работата се неважни. Тргнете се на време, вашите шефови немаат неограничено трпение. Од друга страна, ако се потрудите, ќе имате завиден деловен успех.

Јарец

Се преправате дека не ја забележувате незаинтересираноста на вашата сакана личност. Мислите дека со игнорирање ќе го избегнете проблемот, а вистината е дека со прикривање ја влошувате и онака напнатата ситуација. Зборувајте, работите не се толку црни како што изгледаат во моментов, тврди хороскопот за денес.

Водолија

Под голем притисок сте. Вашата педантност не ви дозволува да ги оставите работите недовршени. Количината на обврските во однос на времето што го имате дава слика дека самите сте си направиле хаос поради кој ќе завршите во кревет.

Риба

Брзи сте, но и невнимателни. Поради претерано брзање, принудени сте да направите избор што е важно, а што не. Сепак, со оглед на тоа колку далеку сте истрчале, шансата да не направите опасен превид е минимална. Внимавајте, предупредува дневниот хороскоп, особено во сообраќајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma