ХОРОСКОП ЗА 11-ТИ ФЕВРУАРИ: Рибите се заинтригирани од некој нов, а за Близнаците се отвораат нови можности

11 февруари, 20220
82ccf5b2b1a212b3e9d8d62b6617b3a055779ec7

Овен

Лошите односи во вашата работна средина стануваат неподносливи, па немате друг избор освен да размислувате за заминување. Ситуацијата не е поволна и свесни сте дека со заминувањето би ја искомплицирале и онака незавидната финансиска состојба.

Бик

Отвореното соочување со луѓе кои се хиерархиски над вас може дополнително да ги искомплицира веќе затегнатите односи кои не можете сами да ги решите. Без разлика дали сте во право, чувајте го вашето мислење за себе, барем денес.

Близнаци

Ви се отвораат нови можности. Разговарате со пријателите за бизнис кој има врска со странство. Ова значи потреба да се патува до далечна дестинација. Реагирајте брзо, не дозволувајте двоумењето да ја уништи ваквата ретка можност.

Рак

Сите активности беа спроведени во рамките на проектот во кој сте вклучени подолго време. Од вас се очекува да направите потези за да го докажете своето место во тимот. Внимавајте, полето на дејствување е ограничено и вашите можности може да бидат доведени во прашање.

Лав

Неискреноста во вашата околина станува неподнослива. Не ги обвинувајте другите луѓе затоа што тие ве лажат само онолку колку што сакате да бидете измамени. Размислете, можеби сте принудиле некого на такви потези со вашите ставови.

Девица

Ви се враќаат самодовербата и оптимизмот. Имате можност да ги расчистите старите недоразбирања и да ги рестартирате активностите со луѓе кои ги елиминиравте пред некое време. Вашата уверливост може да ги донесе првите резултати доколку сте искрени во сè.

Вага

Не сте сигурни каде да одите понатаму, се што знаете е дека ви треба промена. Немате услови за патување, а токму тоа би ви помогнало во моментов. Не паѓајте во темни расположенија, работите се одвиваат баш како што треба, наскоро ќе знаете што да правите.

Шкорпија

Имате можност да ја интензивирате работата на проекти кои долго време се обидувате да ги завршите. Тоа значи дека некое време ќе треба да работите две одвоени, но подеднакво важни работи. Малку труд, на долг рок, носи успех.

Стрелец

Со помош на член од семејството ќе останете оптимисти, иако факт е дека ситуацијата е сериозна. Доколку вашата работа е поврзана со нешто креативно, можна е позитивна промена. Погрижете се да ги завршите сите денешни задачи за да избегнете непријатности да доцните.

Јарец

Во атмосфера на општ хаос, вашата рационалност непогрешливо го одвојува суштинското од неважното, но вашите соработници немаат таков талент. Ве полудува, ако не најдете начин да го истурите бесот, ќе излезе таму каде што најмалку очекувате. Во куќата.

Водолија

Ве привлекува личност која не е слободна. Иако ви се чини дека тоа би била доживотна врска, не заборавајте дека секогаш така мислите на почетокот на запознавањето. Не се залажувајте, туку насочете го вашето романтично расположение на нешто попрактично.

Риба

Ве заинтригира некој нов и моментално се обидувате да седнете на две столчиња. Не препуштајте се на нови љубовни авантури бидејќи во срцето сè уште чувате силни спомени од минатото. Сожалувањето за некој со кој долго време немате контакт може да ја збуни секоја нова романса.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma