ХОРОСКОП ЗА 13-ТИ АПРИЛ: Лавовите добиваат поддршка, Рибите сакаат промена

13 април, 20220
1b51f79d13925cb22bf1be1f208fe416c508360c

Овен

Не ви се допаѓа доминацијата на саканата личност и не земате предвид дека таквата врска е предизвикана од вашето повлекување. Можеби мислите дека другата страна сама го изрежирала. Немојте да се залажувате себе си и другите, со препуштање на раководството ја оставивте и целата одговорност што го носи тоа.

Бик

Ги прифаќате новите деловни обврски иако не сте сигурни како функционираат. Потребно е дополнително време за да се совлада сè и тензично да се проучува работата. Бидејќи немате услови за тоа, можеби е попаметно да се откажете.

Близнаци

Се враќате во ритамот на кој сте навикнати. Некои стари работни места повторно се активираат, а вие сте збунети од исходот, бидејќи сте изгубиле надеж по долго чекање. Сега кога реализацијата е сигурна, веќе не сте сигурни дали тоа е она што го сакате.

Рак

Амбициозни сте и на пат кон реализација на големи планови. Сепак, заборавате дека сите успеси доаѓаат само кога е вистинското време за тоа. За вас овој период не е пресуден, па постапете соодветно. Ако планирате патување, размислете да го одложите.

Лав

Поддршката доаѓа од далеку. Вашиот шарм е со полна сила, се што ќе помислите се чини дека е реализирано. Сепак, бидете внимателни, можете да станете мамка за луѓе кои не се добронамерни. Дополнително, правете се крајно чесно, бидејќи во спротивно следуваат казни.

Девица

Финансиската ситуација се стабилизира, вистинско време е да споделите добро расположение со саканата личност. Добивате вести кои накратко можат да ја нарушат хармонијата. Денеска не размислувајте за работа, одморете се, туку бидете умерени во храната и пиењето.

Вага

Ве фаќа замор и можеби настинка. Очекувате наклонетост на претпоставените, но тоа не е доволно. За да бидете поштедени денес, мора да дадете јасна изјава. Сепак, бидете внимателни, секоја комуникација во форма на писмени пораки може да се претвори во недоразбирање.

Шкорпија

Саканата личност очекува од вас нешто што ви е несфатливо. Размислувате за конкретни чекори за обликување и официјализирање на љубовната врска. Не донесувајте одлуки под таков притисок ако не сте сигурни дека тоа е она што го сакате.

Стрелец

Партнерот очекува конкретен чекор за обликување и официјализирање на врската. Не попуштајте под притисок ако не сте сигурни дека тоа е она што го сакате. Дополнителна тензија предизвикува финансиската состојба која денес е значително искомплицирана.

Јарец

Се чувствувате загрозени од некого. Победата е можна со голема борба доколку сте доволно упорни. Многумина ќе почувствуваат зголемена напнатост на работа во овој период, а сето тоа како резултат на некои промени кои се случуваат во компанијата во која сте ангажирани.

Водолија

Сите активности беа спроведени во рамките на проектот во кој сте вклучени подолго време. Од вас се очекува да направите потези за да го докажете своето место во тимот. Внимавајте, полето на дејствување е ограничено и вашите можности може да бидат доведени во прашање.

Риба

Вишокот слободно време ви дава простор да се преиспитате дали патот по кој одите е вистинскиот. Потребата за промена не доаѓа поради навистина лоша ситуација, но има многу подлабоки механизми кои, во моментов, не можете да ги видите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi