ХОРОСКОП ЗА 13-ТИ МАРТ: За Водолиите одморот е неопходен, а Шкорпиите ги притискаат рокови

13 март, 20220
1393cf92480b72b6b83610d6870c00cb928f875e

Овен

Целото ваше внимание е насочено кон проблематичната ситуација која се случува во кругот на вашето семејство. Кулминацијата може да се случи денеска, бидејќи аспектите на небото најавуваат моментални и принудни промени. Не бегајте од проблемите, решително тргнете по промени.

Бик

Не сте доволно упорни, пребрзо се откажувате. Имате чувство дека никој не ве разбира и не ја забележува вашата жртва, за која верувате дека е преголема. Лошото чувство е само моментално расположение, затоа не правете потези за кои подоцна ќе зажалите.

Близнаци

Транзитите укажуваат на можност за влегување во конфликт со саканите. Кризата во семејството може да потрае доколку не се потрудите и не преземете конкретни чекори, дури и ако тие ви се непријатни. Запомнете дека тие не се ваши непријатели.

Рак

Денеска се можни неочекувани семејни тензии, најверојатно поради финансиите. Реагирајте трпеливо и не влегувајте во дискусии бидејќи решението доаѓа побрзо отколку што очекувате. Во текот на попладневните часови пристигнуваат вести за прилив на пари на кој никој од вас не сметаше.

Лав

Околностите ве наведуваат да донесете одлука која не е во склад со вашата природа. Подготвени сте да се жртвувате, но во срцето чувствувате дека сето тоа е понижувачко за вас. Не земајте сè при срце, ако тоа е заради повисок интерес, не е страшно понекогаш да се покорувате.

Девица

Променливо сте расположени и склони кон нервоза, особено во врската со партнерот. Внимавајте какви обврски прифаќате бидејќи не сте во позиција да ги почитувате сите договори. Не играјте воопшто или ништо, ќе бидете поразени во клучниот момент.

Вага

Сè што знаете е дека ви треба промена. Немате услови за патување, а токму тоа би ви помогнало во моментов. Не паѓајте во темни расположенија, работите се одвиваат баш како што треба, наскоро ќе знаете што да правите.

Шкорпија

Роковите ве притискаат. Вашите квалитети се доведуваат во прашање бидејќи сте премногу бавни. Брзате да брзате, особено кога се работи за нешто што мислите дека е многу важно. Не подлегнувајте на атмосферата, одржувајте го своето темпо и денот ќе помине во мир.

Стрелец

Ова е ваш ден. Коцките се редат една по друга, работите сами се решаваат. Пријатно сте изненадени бидејќи не очекувавте таков подарок од небото. Немојте да ве залажува моменталниот резултат бидејќи тој не дојде од вашите напори, туку беше оценет според факторот среќа.

Јарец

Имате чувство дека некој се обидува да ви се закани. Победата е можна со голема борба доколку истраете. Многумина од вас во овој период ќе почувствуваат зголемена напнатост на работа, која е резултат на промените кои се неизбежни и над кои немате контрола.

Водолија

Уморни сте од темпото што ве притиска. Ви треба пауза. Денот поминат со семејството и опуштената атмосфера е она што би ве зајакнало. Мислите дека тоа е невозможно и заборавате дека и немањето избор е избор.

Риба

Пред вас е убава деловна понуда која навистина ја посакувавте, но сега се плашите. Очекувате интензивна поддршка од саканата личност, иако сте свесни дека тоа нема многу да ви помогне. Бидете тоа што сте, опуштете се и победете со својот шарм.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi