ХОРОСКОП ЗА 13-ТИ МАЈ: За Близнаците стига примамлива работна понуда, Јарците се во хаос

13 мај, 20220
7d76c7f5819e203607b9803363deeee35f08ab4a

Овен

Под голем притисок сте и се очекува да спроведете не многу популарни мерки. Со вашето присуство нема да можете да спречите жестоки дебати во кои ќе има тешки зборови. Заземете став и кажете го тоа што го имате без многу зборови.

Бик

Нешто важно на кое работевте добива нова форма. Инсистирањето на подобрување на комуникацијата може накратко да ви го одвлече вниманието и да ве натера да занемарите важен момент. Бидете внимателни во сообраќајот, особено ако сте возач.

Близнаци

Можнa е понудa за партнерство со влијателна личност која се враќа во живот како некој од кој одамна многу сте научиле. Можеби идејата не ве привлекува бидејќи не нуди брз успех. Не двоумете се, бидејќи за таква шанса ќе треба долго да чекате.

Рак

Од една страна ги имате претпоставените, а од друга оние кои се под вас и го чекаат вашиот потег од кој им зависи судбината. За да им угодите на сите, треба правично да тежите. Бидете одлучни, вашето чувство за правда ќе победи.

Лав

Ви претстојат пријатни деловни разговори. Иако тајно правевте некои потези, вашата работа и посветеност на работното место не останаа незабележани. Од друга страна, малото оптоварување во односот со саканата личност е привремено, па препорачливо е воопшто да не обрнувате внимание на тоа.

Девица

Бегајте од реалноста со предавање на царството на имагинацијата и соништата. Погрешно ја толкувате љубезноста на една личност која ви праќа сигнал да ве почитува со своето добронамерно однесување и верувате дека флертувањето и најавувањето љубовна авантура е на повидок.

Вага

Вашето присуство е пожелно на секоја забава. Од вас зависи дали ќе ја искористите вечерта и ќе запознаете личност која сака да ви се доближи. За да ја комплетирате атмосферата, совладајте ја својата духовитост за да не оставите впечаток на несериозна личност.

Шкорпија

Мала пауза многу ви значи. Краткорочното полнење со позитивна енергија е потпомогнато од вниманието на саканата личност која денес несебично ве опсипува. Уживајте во драгоцената пауза, ќе ви треба многу кондиција за претстојните обврски.

Стрелец

Неповолни деловни вести доаѓаат од пријател или долгогодишен соработник кој е во странство. До крајот на денот ќе сфатите дека не е толку црно како што изгледаше на прв поглед. Очекувајте пријатно изненадување во љубовта.

Јарец

Околу вас се акумулира хаос и не ви оди најдобро во него. Стагнирате на местото каде што сте се нашле, но не губите надеж. Сето ова што се случува денес, во суштина, отвора поволни можности за кои веќе, некаде во себе, сте многу свесни.

Водолија

Заплеткани сте во маѓепсан круг. Решението ви е пред нос, но вие сте упорни да се држите до старата приказна која ја оправдува целата блокада во која се наоѓате. Одговорноста ја префрлате на блиските, превидувате дека вие сте креаторот на вашата среќа, а не тие.

Риба

Постои шанса да ви се оствари желбата за промена на работата. Внимавајте, мора да бидете свесни дека ако го направите тоа, тогаш влегувате во сосема нов живот, по кој нема враќање на стариот. Размислете дали тоа е токму она што го сакате.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi