ХОРОСКОП ЗА 2-РИ МАЈ: Овните да ја прифатат понудата за работа, а Водолиите да ги сослушаат другите

2 мај, 20220
668d0884c44ebe531a9ed99aba275d8f17912377

Овен

Може да има можност за дополнителна работа која моментално не ви е потребна. Барате изговор во финансискиот надоместок кој не е доволен за трудот што треба да го вложите. Прифатете затоа што оваа работа ќе ви се исплати на долг рок.

Бик

Се борите за некоја своја правда која само вие ја гледате. Вашата искреност не наидува на одобрување, па затоа е корисно да го задржите вашето мислење за себе. Можни се непријатни изненадувања и од најблиските луѓе, особено на љубовен план.

Близнаци

Им дозволувате на вашите финансии да го условуваат вашето расположение и динамиката на гледање со луѓето за кои се грижите. Ако ги игнорирате проблемите со парите, ќе сфатите дека дебел паричник не е неопходен за дружење и пријатни неврзани муабети.

Рак

Денот го започнувате полни со енергија. Невообичаено сте креативни и самодовербата се заканува да прерасне во ароганција. Скратете ја еуфоријата бидејќи кога ќе се одлучи нешто важно, ќе ви треба мислење од луѓе кои не ги почитувате сега.

Лав

Се обидувате да ги решите проблемите кои воопшто не се решливи. Тоа значи дека непотребно трошите енергија и инвестирате време во нешто што не постои. Саканата личност не ги разбира вашите емотивни испади, па затоа е подобро сериозните дискусии да ги оставите за друг ден.

Девица

Ќе ви се даде шанса за активности кои можат да ве доведат до идеја да започнете приватен бизнис. Тесните односи со шефовите и лошата атмосфера ќе произведат тим од луѓе со кои можете да планирате независен бизнис.

Вага

Вашата преосетливост, денес, доаѓа до израз. Вие сте оптоварени со туѓи мислења додека, во исто време, работите по своја дискреција. Крајно време е да одлучите, или ќе играте како што играат другите, или ќе замижувате пред тоа што го зборуваат другите.

Шкорпија

Го собирате она што сте го направиле во минатото, резултатите ве прават горди. Сè што треба да направите е сето тоа да им го претставите на членовите на вашето семејство, за среќата да биде целосна. Не барајте дополнителна поддршка бидејќи тоа ќе ви го расипе драгоценото чувство на задоволство.

Стрелец

Ве очекуваат непријатни вести. Идејата што ја имавте, а која се однесува на вашето семејство, станува неостварлива со овој пресврт. Имате измешано работа и приватен живот, па им дозволивте на соработниците да ги решаваат вашите семејни проблеми.

Јарец

Ве мачат нерешените односи со пријателите кои ги познавате одамна. Не останува ништо друго освен сериозно да се зборува за се. Ситуацијата не е лесно да се реши бидејќи сте врзани со животни околности на кои не можете да влијаете.

Водолија

Обидете се да слушате што ви кажуваат другите луѓе. Може да забележите дека некој се обидува да ви каже одлична идеја, но вие не реагирате. Ако ја дозволите можноста некој друг да смисли нешто корисно, ќе добиете шанса да остварите значителен профит.

Риба

Можете да одиграте значајна улога и да го премостите непремостливиот јаз меѓу членовите на вашето семејство. Ова значително би го подобрило вашето расположение и би ја вратило разнишаната самодоверба која можеби тајно ве мачела во минатото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi