ХОРОСКОП ЗА 20-ТИ МАРТ: За Јарците стигаат промени, а за Рибите судир со законот

20 март, 20220
cbb68e8cb4e0f08d57b636f7782c4a35ba73b257

Овен

Пред вас е ден во кој ќе се борите помеѓу покорноста и сечија волја и потребата да реагирате луто, мотивирани од критиките кои со задоволство би ги упатиле до другите. Резултатот е голем замор кој ќе ве обземе во текот на вечерта.

Бик

Можете да сметате на големата поддршка од пријателите и соработниците, бидејќи во изминатиот период со вашата посветеност и посветеност тоа го заслуживте од нив. Ви претстои потпишување договор кој ќе ја одведе вашата кариера во друга насока.

Близнаци

Транзитите ви носат шанса конечно на најдобар можен начин да ги претставите вашите досега погрешно разбрани идеи и да ја добиете поддршката од соработниците од кои најмалку сте очекувале. Пазете се од повреди, а особено бидете внимателни во сообраќајот.

Рак

Денот го одбележаа непријатности на работа. Негативната енергија која се акумулирала долго време ја прелива чашата и вашето трпение е при крај. Мал повод ќе биде доволен за да го расчистите целиот хаос со потег кој за многумина околу вас ќе биде несфатлив.

Лав

Иако сте свесни за тежината на финансиската ситуација, тоа не ве спречува да ја искористите целата своја креативност и да потрошите одредена сума на пари на мали задоволства кои ќе ги споделите со драги луѓе. Тоа е единствениот начин да се расположите денес.

Девица

Околу вас се акумулира хаос и не ви оди најдобро во него. Стагнирате на местото каде што сте се нашле, но не губите надеж. Сето ова што се случува денес, во суштина, отвора поволни можности за кои веќе, некаде во себе, сте многу свесни.

Вага

Ве мачи сомнежот, па градите ѕидови околу себе. Наместо љубомора, вразумете се и вратете си ја самодовербата. Партнерот ќе ве награди повеќекратно, а вие ќе најдете нова љубов во себе, онаа за која мислевте дека не постои. Верувајте во себе и ќе успеете.

Шкорпија

Нетактични сте и не можете да воспоставите комуникација и на работа и во љубов. Ако ги одложите договорите и напорните активности, ќе избегнете да се нервирате. Колку и да сте посветени и одговорни, добро време е малку да се одморите.

Стрелец

Полни сте со разбирање за другите луѓе, сепак, бидете внимателни бидејќи има предизвикувачки понуди со кои некој ви ветува голема финансиска добивка. Внимавајте со парите денес, бидејќи ако налетате на коцка, ќе ви падне токму на страната каде што најмалку очекувате.

Јарец

Гласот од заборавен пријател од минатото ви го разубавува денот. Оставете го настрана сето она што сте го испланирале за денес и поминете часови во лежерно дружење. Таа личност на некој начин ги навестува промените кои ви доаѓаат во наредниот период.

Водолија

Добивате подарок од партнер. Ова е одлично време привремено да ги закопате секирите и да смислите начин да ги решите вашите недоразбирања. Ако ја пропуштите оваа можност, долго ќе чекате за нова. Бидете внимателни на улица, особено во сообраќајот.

Риба

Изложени сте на непријатности. Ако продолжите да одбивате да ја прифатите новата ситуација, работите ќе ги влошите. Дополнително, очекувајте компликации со службениците, па советот е се што правите да е законски исправно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi