ХОРОСКОП ЗА 21-ВИ ЈАНУАРИ: За Шкорпиите стигаат долгови за наплата, а Водолиите се справуваат со блокада

21 јануари, 20220
c81c1acbaabc2e5e4c312ed05e1bbed021eadd81

Овен

Претерувате. Заморот кој ве мачи веќе некое време конечно си го зема својот данок. За секојдневните задачи ви треба повеќе труд од вообичаено. Поради недостиг на сон ви паѓа и концентрацијата, па доколку не го решите, следува тотално фијаско.

Бик

Ги игнорирате финансиските проблеми, па деновиве ве очекува непријатно изненадување. Очекувајте известување или испорака на фактура што целосно сте ја заборавиле. Пред да паничите, проверете дали нема грешка.

Близнаци

Ве мачат стравови. Животот го организирате на начин кој само вам ви е јасен, а тоа ве изложува на критики од блиските. Не сте расположени за убедување и долги исцрпувачки разговори, а без тоа нема друг начин да се оправдате. Бидете потолерантни.

Рак

Вашата бавност не треба да ве загрижува бидејќи е во склад со денешниот датум. Вечерта носи настани кои со својата динамика ќе ве привлечат во центарот на вниманието. Патем, не сте недопирливи, внимавајте во сообраќајот.

Лав

Денот е идеален за собирање на сработеното и планирање на идните активности. Совладајте го слободното време, но не го игнорирајте фактот дека сте дел од нечиј живот, па ако себично се одлучувате само во рамките на личните интереси, некој до вас сериозно страда.

Девица

Соработниците ви кажуваат што да правите. Иако не сте побарале туѓо мислење, полека но сигурно почнувате да правите потези кои не се ваши. Не изгледа како да размислувате во туѓа глава, па затоа е последен момент да ги промените тие односи.

Вага

Се вративте во форма. Денеска се активираат работните места кои од засега непознати причини тапкале на местото. Малку сте збунети од исходот, бидејќи изгубивте надеж по долго чекање. Овие денови, повеќе ќе ги преиспитувате вашите мотиви отколку да правите нешто конкретно.

Шкорпија

Доаѓаат долгови кои сте ги направиле во далечното минато. Дознавањето доаѓа преку писмено предупредување што ќе ве вознемири. Пред да ве фати паника, направете нов буџет а со тоа и план за излез од новонастанатата ситуација.

Стрелец

Целото ваше внимание е насочено кон проблематичната ситуација која се случува во кругот на вашето семејство. Кулминацијата на се доаѓа денес, а добрата вест е што решението е едноставно и погодно за вас. По големите турбуленции, претстои големо олеснување.

Јарец

Имате многу планови и очекувате наскоро да лансирате некои од нив. За жал, денес не правите големи чекори, освен што неколку туѓи искуства ќе ве натераат да размислите дали патот што сте го смислиле е најповолен за вас.

Водолија

Заплеткани сте во маѓепсан круг. Решението ви е пред нос, но вие сте упорни да се држите до старата приказна која ја оправдува целата блокада во која се наоѓате. Одговорноста ја префрлате на блиските, превидувате дека вие сте креаторот на вашата среќа, а не тие.

Риба

Сакате конкретни работи. Сè околу вас е досадно и не знаете за што да се држите и да ја прогласите за водечка ѕвезда на денешницата. Досадно ви е работата, а односите не се подобри ниту дома. Не се откажувајте, летаргијата е минлива, исто како и овој ден.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma