ХОРОСКОП ЗА 30-ТИ АПРИЛ: Шкорпиите да не ги одложуваат обврските, а Јарците се расеани и обземени од грижи

30 април, 20220
90f167faf21f3b174b61caa1d9dd0a081eae76bc

Овен

Ве вклучуваат во сите случувања околу вас. Чувството дека сте повикани да реагирате на се е резултат на вашата претходна вклученост во туѓите проблеми. Вообичаено не ви пречи, но сега сте уморни. Не се лутете, размислете за вашата одговорност во сето ова.

Бик

Премногу им давате важност на луѓето кои ве осудуваат само поради сопствената досада. Вашата љубовна врска е само ваша, вашата околина не треба да се грижи за неа. Ако го игнорирате она што другите го зборуваат, ќе сфатите дека на вашата љубовна врска ништо не и недостига.

Близнаци

Пред вас е лекција во која треба да ги надминете колебливоста и несигурноста. Ова се особини кои често ви оневозможуваат да постигнете цел, дури и кога сте сигурни дека сте во право. Верувајте си, не се грижете што мислат другите.

Рак

Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи. Накратко, доброто расположение може да го расипе необичен телефонски повик што не го очекувате. Вестите што ќе ги слушнете ќе бидат чудни, а не ви преостанува ништо друго освен што побрзо да слушнете и да заборавите.

Лав

Конечно би можеле да донесете одлука, иако тоа е вашиот најголем проблем. Надминете го вашето двоумење и прифатете ја одговорноста. Избегнувајте расправии со мажи. Не двоумете се во љубовта, вистинско време е да заземете цврст став.

Девица

Не верувате во различните ветувања кои ве закопуваат. Треба да бидете целосно ангажирани и да си помогнете да најдете решение. Застојот на се е за очекување, затоа не се обидувајте да започнете нов бизнис.

Вага

Ги чекате промените кои се поблиску. И како што обично се случува, минутите стануваат како години. Нетрпеливоста ве мачи, потребно е да најдете начин да се опуштите. На пример, поминете го попладнето со некој близок или пријател.

Шкорпија

Некои семејни обврски не ги исполнивте навреме, па дојде време кога веќе нема одложувања. Наместо да се лутите на себе што си го дозволувате тоа, веднаш фатете се за работа и препуштете ја анализата на ситуацијата за друг поповолен ден.

Стрелец

Ве заинтригира некој нов и моментално се обидувате да се фокусирате на тоа. Не се препуштајте на нови љубовни авантури, особено ако се уште не сте расчистиле со некој од минатото. Сеќавањата кои ве мачат можат да станат непремостлива пречка за нова романса.

Јарец

Вие сте расеани. Преокупирани сте со грижи кои самите сте ги смислиле и ги решавате проблемите кои допрва би можеле да се случат. Вашата деконцентрација и однесување на работа може да ве чинат многу, па затоа е подобро да започнете навреме и да ја одделите реалноста од имагинацијата.

Водолија

Поминувате добар дел од денот во преиспитување на она што сте можеле да го решите поинаку во далечното минато. Свртете се кон вашите блиски и слушајте што имаат да кажат. Зголемената физичка активност може да ве зајакне, особено долгата прошетка или трчање.

Риба

Се ближи моментот на реализација на некои проекти, како и можноста за потпишување нов договор. Сепак, бидете трпеливи и одложете ги последните потези, бидејќи, иако се оди според планот, се уште не се исполнети сите предуслови за да се стави крај на се. Избегнувајте кратенки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi