ХОРОСКОП ЗА 31-ВИ МАРТ: За Раковите стигаат вести во врска со финансиите, а за Вагите има примамлива понуда

31 март, 20220
43c18627212aef52ec346aeecbe7f1ae88ab8118

Овен

Време е за мала пауза, сепак, не дозволувајте премногу да се опуштите. Искористете го денот за расчистување на заостанатите долгови. Покрај тоа, идеално време е да ги обновите старите контакти со пријателите кои сте ги запоставиле во минатото.

Бик

Прекумерната грижа станува исцрпувачка за секого. Своите стравови ги проектирате најмногу на женскиот дел од семејството. Интензивно размислувате за секој детал, а големите работи ве промовираат. Вашата потреба да ги задоволите сите дома се чувствува како притисок.

Близнаци

Не сте доволно упорни. Кога ќе наидете на првиот отпор, ги прогласувате работите за неважни за да ја прикриете вашата ранливост. Пред да го направите тоа повторно, преиспитајте го она што ви е поважно, вашата сопствена гордост и суета или крајната цел откако сте се откажале.

Рак

Ситуацијата не е целосно стабилна, но сепак ви е во втор план. Финансиите наскоро ќе ви се подобрат, па ќе се чувствувате посигурно, а со тоа и позадоволни. Денот не е поволен за започнување на некои значајни чекори во деловниот план.

Лав

Долго се спротивставувавте на импровизации и ги форсиравте своите идеи. Сега, кога туѓото решение е најнеповолно, мора да го прифатите. Мора да ја преземете вината за новонастанатата ситуација, бидејќи со својот негативен став предизвикавте незадоволство кај претпоставените.

Девица

Лошата вест доаѓа од утрово. Идејата што ја имавте, а која се однесува на вашите амбиции, станува неостварлива со овој пресврт. Разочарани сте, а се се случи бидејќи ги измешавте работата и приватниот живот, дозволивте непознати да ви ги решат проблемите.

Вага

Соочени сте со дилемата дали да прифатите дополнителни долгови кои ви ветуваат добра плата, но и значително зголемување на обемот на работа. Доколку добро се организирате, новите обврски долгорочно можат да ви обезбедат голема профитабилност.

Шкорпија

Ќе имате финансиска добивка бидејќи ќе сакате да го зголемите темпото. Не се жалете и не преоптоварувајте се со дополнителни обврски, туку трошете позитивна енергија во кругот на семејството, бидејќи тоа е полето кое, непогрешливо, ве исполнува и лекува.

Стрелец

Сè што правите, се враќате да поправите. Предизвикувачките аспекти укажуваат дека ве очекува стрес, особено ако очекувате брзи резултати од сè што правите. Реакцијата на околината на вашата работа е неадекватна, не очекувајте проценка бидејќи ќе биде неповолна.

Јарец

Се стремите кон слобода, подобро е да се воздржите бидејќи не е поволен период за бунт. Дисциплинирајте се и завршете го сето она што се очекува од вас навремено, а со тоа избегнувајте напнати аспекти кои можат да ви го расипат расположението и да ги уништат денешните планови.

Водолија

Се интензивираат вашите финансиски преокупации, партнерства и долгорочни инвестиции. Од вас се бара да промените некои од вашите навики и да се прилагодите на новите околности, а тоа е секогаш тешко за вас, а често и невозможно. Бидете трпеливи и упорни.

Риба

Се потпирате на други луѓе. Можеби сте премногу уморни, па ова е вистинската причина за вашето повлекување и предавање на судбината. Работите можат незгодно да се искомплицираат ако не преземете одговорност и не ги завршите обврските навреме, дури и ако тоа ви е незгодно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi