ХОРОСКОП ЗА 5-ТИ МАРТ: Стрелците трошат време на колебање, а Водолиите се брзоплети

5 март, 20220
0ab7faa15be3e91fc9eef2131063d0b8d778a9e0

Овен

Фокусот е на партнерот, без разлика дали се работи за љубов или деловен однос. Од вас се очекува голема толеранција, а тоа не можете да го направите. Потрошете го вишокот енергија на физички активности, кои ќе ви ги разбистрите мислите и ќе смислите нова стратегија на патот.

Бик

Љубовниот живот е во центарот на вниманието. Главна тема се лагите или тишините, без разлика дали се ваши или вашите најблиски. Неизвесноста за исходот може да предизвика голема непријатност што ќе ве натера да се чувствувате дури и болни. Надминете ги вашите стравови бидејќи кризата е привремена.

Близнаци

Ова е еден од оние денови кога мислите дека е најдобро да спиете. Вистинската причина за таквото расположение лежи во тоа што ве мачи голема неодлучност поради која не успевате да се одлучите и да донесете правилна одлука за да избегнете агонија.

Рак

Добивате вести за дополнителни приходи на кои не сте сметале. Тоа е доволна причина да се вооружите со нова мотивација и уште поентузијастички да се фатите за работа. Не се грижете за рационални можности за на крајот да не ви преседне.

Лав

Бидете многу внимателни денес. Одредени информации не стигнуваат до вас на вистински начин, па затоа не сте во добра позиција да ги согледате сите ризици кои демнат и кои мора да ги земете предвид пред да донесете конечна одлука.

Девица

Се справувате со правните и документите на различни начини. Вашите организациски способности доаѓаат до израз бидејќи тоа се водите во кои совршено пливате. Ваквата динамика накратко ќе ги оттргне вашите мисли од љубовните проблеми.

Вага

Добивате информации кои носат патоказ во кој правец треба да се движи вашиот професионален развој. На прв поглед, ова не изгледа примамливо, но во иднина тие можат да се развијат во големи можности. Не ја пропуштајте можноста, останете во игра.

Шкорпија

Под голем притисок сте и се очекува да спроведете не многу популарни мерки. Со вашето присуство нема да можете да спречите жестоки дебати во кои ќе има тешки зборови. Заземете став и кажете го тоа што го имате без многу зборови.

Стрелец

Имате премногу идеи како да го подобрите вашиот живот, но ниту една од нив не е доволно силна за конечно да одлучите. Во тоа двоумење поминува времето, а денес ќе сфатите колку многу е веќе пропуштено. Можеби некој ви го украл планот и веќе го реализирал.

Јарец

Личноста со која работите носи одлука која ве збунува. Не сте сигурни која е вистинската причина за ова, па губите часови доведувајќи ја во прашање вашата одговорност. Пред да се нурнете во морето поблиску, размислете дека туѓите одлуки не се ваша одговорност.

Водолија

Избрзани сте, па не е поволен момент за какви било конечни одлуки, особено ако се поврзани со семејството, бракот или љубовните врски. Покрај тоа, внимавајте на измамниците, особено ако имате некаков бизнис со купување и продавање недвижен имот.

Риба

Доколку имате можност да потпишете некои документи, бидете внимателни бидејќи може да ви биде украдена грешка која подоцна нема да можете да ја поправите. Вашето променливо расположение може да го збуни партнерот и да го натера да помисли дека повеќе не го сакате.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi