ХОРОСКОП ЗА 7-МИ МАРТ: За Овните е време за реорганизација, а Девиците не се мрдаат од место

7 март, 20220
b4584b06b9aa88bb2f86bc739e1e50c912a9a565

Овен

Време е за реорганизација. Чистењето и дома и на работа ќе создаде средина за реализација на многу деловни проекти. Но, ако за момент се исклучите од сите професионални активности, ќе сфатите дека не сте центарот на светот.

Бик

Вистинско време е да ги реализирате вашите планови, особено ако соработувате во странство. Освен тоа, ваквите транзити можат да најават интересно запознавање со личност која е далеку, а која ја запознавате на чуден начин, на пример, преку социјалните мрежи.

Близнаци

Денеска со сите сте слаткоречиви. Вашето добро расположение е всушност маска за чувството на несигурност кое ве обзело. Потсвесно сакате да ги мотивирате другите луѓе да возвратат со вашите добронамерни коментари.

Рак

Расположението ви е нестабилно, ова е еден од оние денови кога е подобро да се пензионирате и да поминувате часови сами. Вистинската причина за сето ова е хроничната несоница, па неуредното темпо на живот се исплатеше. Почестете се со искрена пауза.

Лав

Опседнати сте со деловни проблеми. Сепак, ова не е поле каде што можете да очекувате важни настани. Еден член од семејството треба да биде во центарот на вниманието, бидејќи од него доаѓа голема поддршка која ќе ве трогне. Размислете добро како ќе се заблагодарите.

Девица

Не мрдате. Токму кога мислите дека нешто започнало, нова пречка ве враќа на почетната позиција. Ништо не решавате со нервоза, потребно е трпение. Денот што изминува носи интересна животна лекција.

Вага

Време е за избор. Отфрлете неколку работи кои веќе некое време ве предизвикуваат голема грижа. Без разлика дали се работи за човечки ресурси или проекти, ве очекува тешка одлука за рестрикции, која многу луѓе ќе ги навреди.

Шкорпија

Не верувате во различните ветувања кои ве закопуваат. Треба да бидете целосно ангажирани и да си помогнете да најдете решение. Застојот на се е за очекување, затоа не се обидувајте да започнете нов бизнис.

Стрелец

Транзитите на планетите ви носат шанса конечно да ги презентирате идеите, кои досега биле погрешно разбрани и да ја добиете поддршката од колегите од кои најмалку сте очекувале. Ќе имате и официјално познанство со влијателна личност која ја познавате од видување.

Јарец

Ве нервира што сте ја научиле околината дека вие сте иницијатор за се. Расположението е такво што денес повеќе би сакале одговорноста да биде на некој друг, а вашата задача е да бидете весел гостин кој треба добро да се забавува.

Водолија

Има некои ненадејни трошоци, но не се нервирајте бидејќи ќе успеете да ја стабилизирате ситуацијата. Побарајте поддршка од пријател. Избегнувајте средба со партнерот бидејќи една невина несмасна реченица може да биде поттик за сериозна кавга.

Риба

Кога рационално би ја анализирале својата позиција, би признале дека и не е така лоша. Проблемот е што сте склони кон кукање и критикување, па околу себе собирате такви луѓе. Слушајќи ја околината, паѓате во песимизам, кој, всушност, воопшто не е ваш.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma