ХОРОСКОП ЗА 8-МИ ЈУЛИ: Стрелците ќе бидат изложени на непријатности, а на Рибите им се враќаат пријатели од минатото

8 јули, 20220
d267577add0271786f147991b577c528860f08a9

ОВЕН

Поволен ден за изразување на се што ви е на срце на членовите на семејството. Имате шанса да имате конструктивен разговор од кој ќе дознаете детали за кои не сте сонувале. Станува збор за работи кои беа толку очигледни, но не сте ги сфатиле до сега.

БИК

Додека се справувате со неважни проблеми, големите работи поминуваат покрај вас. Фокусирани сте на сложеноста на работната средина и не можете да ја видите големата слика. Она што се случува денес е ирелевантно во споредба со она што следува. Чувајте ги силите за наредните денови.

БЛИЗНАЦИ

Се потпирате на ветувањата што ви ги даваат вашите пријатели. Чекањето за исполнување може да ве стави во позиција да им барате изговори на другите луѓе, иако ќор-сокакот не потекнува од вас. За да го избегнете ова, завршете ги должностите лично и сами.

РАК

Полни сте со идеи со кои ја исполнувате вашата околина. Иако сте популарни во општеството, станувате заморни затоа што зборувате премногу. Брзината со која се изразувате пред другите луѓе изгледа како да сте површни, па советот за денес е помалку да зборувате и повеќе да работите.

ЛАВ

Вашиот авторитет е на преден план. Иако уживате кога луѓето ве прашуваат за мислење, понекогаш тоа не ви се допаѓа. Сега е таков момент. Итно ви треба пауза, па не двоумете се, дозволете си подолга пауза во која ќе се освежите.

ДЕВИЦА

Стремете се кон слобода, подобро е да се воздржите бидејќи не е поволен период за бунт. Дисциплинирано и навреме завршете се што се очекува од вас, а со тоа избегнувајте напнати аспекти кои можат да ви го расипат расположението и да ги уништат денешните планови.

ВАГА

Наједноставните активности, кои вообичаено бараат малку труд, денес се изведуваат со голема тешкотија. Не е лошо да размислувате да одложите сè за друг ден, бидејќи грч што нема да успеете да го надминете ќе произведе грешки кои се неприфатливи.

ШКОРПИЈА

Се потпирате на други луѓе. Можеби сте премногу уморни и тоа е вистинската причина за вашето повлекување и предавање на судбината. Работите можат непријатно да се искомплицираат ако не преземете одговорност и не ги завршите обврските навреме, дури и ако тоа ви е непријатно.

СТРЕЛЕЦ

Изложени сте на непријатности. Ако продолжите да одбивате да ја прифатите новата ситуација, работите ќе ги влошите. Дополнително, очекувајте компликации со службениците, па советот е се што правите да е законски исправно.

ЈАРЕЦ

Уморни сте од темпото што ве притиска. Ова е период од годината кога ви треба одмор. Ден поминат со семејството и опуштена атмосфера, тоа е она што би ве развеселило. Мислите дека тоа е невозможно, а заборавате дека нема недостаток на избор.

ВОДОЛИЈА

Донесувате крај на многу заостанати работи со кои се мачите веќе некое време. Конечно на повидок е епилогот од нешто на што долго работевте. По долго чекање, чувството на мала победа ве радува, па имате право да си дозволите кратка пауза.

РИБА

Време е за пауза. Запознавањето со пријателите кои во минатото биле дел од вашето секојдневие го подобрува вашето расположение. Изобилството теми и релаксирачки разговори можат да бидат еден вид магична формула за експресно закрепнување од сето она што ве изморувало во минатото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi