ШИК TРЕНЧ МАНТИЛИ: Пролетно парче кое секоја тренди девојка мора да го има во плакарот!

13 март, 20220
Baloner

Кабаниците за дожд влегоа во женската мода од машката гардероба, како дел од некогашната војничка униформа, а од година во година не симнуваат од листата на најпопуларни парчиња, па пожелно е да имате добро класично парче во плакарот.

Оние во беж или песочни нијанси се најкласичната варијанта која одлично се вклопува во секој стајлинг – од фармерки, кожени панталони до плетива и мини здолништа.

Но, оваа сезона тие доаѓаат и во patchwork верзии, со уметнички дизајни или со тексас и кожни апликации, а некои од најинтересните што сме ги виделе на улиците на модните метрополи се овие:

 Baloner je 'it' komad za proljeće - Profimedia

  - Profimedia

  - Profimedia

  - Profimedia

Тренч мантилите инспирираат малку софистицираност во секој стајлинг, па дури и со тренерки, а можете да ги носите со високи чизми и здолништа, фармерки и шик мокасини.

 KLISAB - press

 Roksanda - press

 Ahluwalia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi