Што кога вашиот дом е окупиран од мравки? Едно СРЕДСТВО на кое никогаш не би се сетиле, се обидовме и бегаат како ЛУДИ!

4 мај, 20220
Screenshot_7

Ова е период кога сите нѐ очекува „напад“ од мравки

 

Доколку избегнувате скапи и штетни комерцијални за убивање на инсекти, љубителите на популарната „кралица на чистењето“Mrs. Hinch имаат решение кое ќе ве чини околу сто денари.

 

Верувале или не, станува збор за пудра во прав.

 

„Пудра во прав е едно од моите омилени откритија против мраки! Навистина функционира!” напиша еден член на оваа популарна група. Објаснил и дека неколку години го посипувала околу местото каде што влегуваат мравките во станот, а сега веќе неколку години е мирен. „Секој талк може да се користи“, додаде еден корисник. Трет сподели: „Ставив талк околу влезната врата и делува!“ А за да се спречи доаѓањето на мравките подолго време, корисниците велат дека прашокот треба да се посипува на праговите и на прозорските прагови. „Од кога го правам ова, не сум имал проблем со мравките! коментира друго лице.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi