ЈАДЕТЕ ЈА ОВАА ХРАНА ЗА ВЕЧЕРА Нема да се здебелите

28 февруари, 20220
Screenshot_9

Кога станува збор за вечерата, овие намирници ќе ви овозможат ситост, а без страв дека ќе се здебелите некој килограм повеќе

 

Нутриционистите обично истакнуваат дека кога е во прашање исхраната, пожелно е да ги имате сите три оброци и дека не мора да ја прескокнувате вечерата, доколку ја изберете вистинската храна.

 

Вечерата никогаш не треба да биде „тешка“, мрсна и прекалорична, туку повторно доволна да ве засити и да ви обезбеди мирен стомак, до следниот ден.

 

Доколку се прашувате што би можеле да јадете без да се грижите за маснотиите и вишокот килограми, ви носиме неколку предлози:

 

  1. Печурки на скара со зеленчук

 

  1. конзерва туна во саламура, со зелена салата (зачинета со хималајска сол и сок од лимон)

 

  1. интегрално парче леб со хумус

 

  1. манџа од варен зеленчук (брокула, карфиол)

 

  1. зеленчук на скара со киноа

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi