Ја фрламе штом забележиме МУВЛА: Завесата во туш кабината со НЕКОЛКУ ДОБРИ ТРИКОВИ може да биде како НОВА!

5 февруари, 20220
Screenshot_7

Ако сте ја исфрлиле завесата од туш кабината веднаш штом сте забележале мувла, не треба повеќе да го правите тоа

 

Со неколку добри трикови завесата ќе биде како нова.

 

Завесата е полна со бактерии, но постојат начини како да се ослободите од досадните дамки.

 

Можете да измешате сода бикарбона и оцет и да ја оставите завесата да отстои некое време. Кога ќе ги измешате овие две состојки ќе забележите хемиска реакција, но тоа не треба да ве загрижува. Кога завесата ќе отстои, ставете ја во машината за перење. Клучно е да ставите неколку крпи при перењето, не користете омекнувач во овој процес.

 

Ако ова не функционира, едноставно белило може да помогне. Завесата можете да ја чувате во раствор од вода и избелувач некое време или едноставно да нанесете белило на дамките. Потоа ставете ја завесата во машината за перење.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi