НАМЕСТЕТЕ ГО ХАНЗАПЛАСТОТ НА ОВОЈ НАЧИН и воопшто нема да ви падне од прстот! (ВИДЕО)

26 јануари, 20230
658322_hanzaplast_f

Ако ги исечете краевите на ханзапластот и го залепите на прстот со вкрстување на лентите, тој ќе остане подолго на прстот, дури и ако го намокрите со вода.

Најверојатно, барем еднаш сте дошле во ситуација да мора да користите ханзапласт на прстот.

И додека на прв поглед се чини дека нема многу филозофија, ја одлепувате хартијата и го ставате ханзапластот, ние сме тука да ви кажеме дека има уште еден, попрактичен начин.

Со овој прв, стандарден начин, големи се шансите вашиот ханзапласт брзо да се одлепи, особено ако често е во контакт со вода.

Сепак, со овој трик, не треба да се грижите за тоа.

Сè што е потребно е да ги исечете двата краја на ханзапластот со ножици, а потоа кога ќе го ставите на прстот, прекрстете ги лентите и залепете ги.

Како изгледа во пракса, погледнете во видеото ТУКА.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/