ОВА Е НАЈБРЗА ТЕХНИКА ЗА ФАРБАЊЕ ЈАЈЦА: Домаќинките досега не ја пробале, а бојата е НЕВЕРОЈАТНА (ВИДЕО)

1 април, 20230
Screenshot_7

Ова е најбрзата техника на фарбање на јајца со која ќе добиете необични велигденски јајца

 

 

 

Ако сакате да пробате нов начин на фарбање на велигденски јајца, нашиот предлог е – фарбање со помош на ориз.

 

Потребно ви е:

-варени јајца

-пластична чаша со капак

-ориз

-прехрамбена боја

 

Постапка:

Ставете го вареното јајце во пластична чаша и потоа истурете ориз и боја преку него. Поклопете ја чашата и протресете. Ќе добиете јајце исфарбано со точки. Едноставна и брза техника која дава интересни резултати.

 

За повеќе детали, погледнете го видеото подолу.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/