Револуционерен трик за ПЕГЛАЊЕ на чаршавите: Многу жени се сложија дека ова го менува животот!

27 јануари, 20230
38792_shutterstock-619767068_f

Една жена покажа поедноставена рутина за пеглање на нејзиниот профил на TikTok, што подели многу луѓе.

Таа ги испеглала чаршафите дури откако ги измила и ги вратила на креветот. Многумина не можеа да се одлучат дали им се допаѓа оваа уникатна идеја.

„Кој друг ги пегла чаршафите откако ќе го намести креветот?“, ги прашала нејзините следбеници и заклучила дека можеби треба да купи пегла на пареа.

Сепак, на многу луѓе им се допадна идејата бидејќи мислат дека така е многу полесно.

@yas.jd

I should probably buy a steamer #apartmentaesthetic #homeinspo #bedroomdecor

♬ original sound – Keela 💕

„Тоа е всушност генијално!“ напиша еден корисник.

„Јас го правам истото и се будам 30 минути порано за да го сторам тоа пред да излезам за да не се вратам дома на изгужвани чаршафи“, додаде друг.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/