ХОРОСКОП ЗА 4-ТИ ДЕКЕМВРИ: Бикот да внимава на кого му верува, а Ракот добива понуда за работа

4 декември, 20230
69392_horoskop-shutterstock-2252771663_f

Овен

Во следните неколку дена ќе бидете многу добро расположени благодарение на партнерството. Се е до љубовта и важно е да сте фокусирани на другите исто како и на себе. Чувајте го тој баланс помеѓу вас и емоциите на вашиот партнер.

Бик

Во овој период најважно е да се свртите кон сегашниот момент кога ситуацијата е многу комплицирана поради вашиот партнер. Не се отворајте премногу пред неговите родители или пријатели. Сè треба да остане меѓу вас.

Близнаци

Наеднаш ги менувате емоциите што мислевте дека ги имате кон партнерот. Тоа навистина ќе ве оптоварува и важно е да се разберете себеси и вашите потреби. Никој не е совршен. Здравјето е одлично.

Рак

Денес е идеален ден за некои нови деловни понуди што ќе ви се најдат. Сè што сте планирале порано, сега е вистинското време да го ставите во движење. И сè се случува за ваше добро. Имајте почит кон себе.

Лав

Независноста на која сте навикнати и која ја негувате во себе, денес се претвора во сосема нов аспект. Нема да можете да управувате со ништо. Сè ќе застане и ќе биде тешко да направите нешто против себе и вашите емоции.

Девица

Поради влијанието на Марс во вашето поле на деловна соработка, ќе имате можност да се посветите на себе и на вашите деловни партнери. Не заборавајте на деловното опкружување кое ве бодри и дава се од себе да се посвети на се што треба да дојде.

Вага

Во текот на денот најдобро е да се свртите кон себе и кон деловните соработници со кои веќе некое време немате доволно соработка. Сè започнува и сè зависи од вас. Поинаку би било доколку имате повеќе време за вас и вашето поле на амбиција.

Шкорпија

Желбата да му угодите на партнерот е преголема, но поради влијанието на другите нема да можете да ја спроведете до крај. Погрижете се да се посветите на се што планиравте да направите со вашиот партнер. На крајот на краиштата, љубовта е она што ве мотивира. Здравјето е одлично.

Стрелец

Потребата да ги поправите и срдите финансиите ви дава голема потреба да размислувате за тоа премногу интензивно. Не ги одложувајте обврските кон партнерот и неговиот деловен аспект. Сè е добро кога добро се планира.

Јарец

Работниот план кој го имате за денес одеднаш се менува поради вашата тврдоглавост. Нема начин да се посветите на себе и на вашите деловни планови. Секогаш ви се случуваат работи кои воопшто не се лесни за контрола. Знајте дека сè е како што вие го замислувате.

Водолија

Вашите коментари и вашето мислење се многу емотивно обоени бидејќи деновиве сте под стрес. Пазете се од двојни стандарди кога се во прашање вашиот партнер и неговото семејство. До крајот на денот поволни вести од личност под знакот Овен.

Риби

Самиот почеток на овој ден е многу добар бидејќи ќе имате чувство на добро расположение. Никој не може да се сврти против вас. Сепак, вие сте интуитивни и тоа е посилно од вас. До крајот на оваа недела грижете се за имунитетот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi