Розово топло чоколадо? Зошто да не! Рецепт за топло чоколадо што треба да гo испробате оваа зима!

23 јануари, 2023
roze

Сакате да ги изненадите домашните со неверојатен и многу сладок рецепт?

Тогаш дефинитивно го имаме решението за вас!

Состојки

• 1 чаша млеко

• 2 лажици бело чоколадо

• половина пакет ванилин шеќер

• 2 лажици замрзнати малини или јагоди

• неколку капки екстракт со вкус на малина или јагода

Подготовка

1. Полека загревајте чаша млеко во тенџере.

2. Постепено додавајте го белото чоколадо и добро промешајте.

3. Потоа додадете ванилин шеќер и шекер во прав, промешајте и оставете го врелото чоколадо малку да се излади.

Уживајте!

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş