„ВИЕ СТЕ СИРОТИ И ЈАДНИ“ Сека збесна поради гласините дека го крие вистинското име и испрати брутална реплика:Никогаш не сум се срамела…

2 февруари, 20240

Пред неколку години на социјалните мрежи кружеше приказна дека Зухра е вистинското име на Сека Алексиќ, што пејачката остро го демантираше.

Таа јавно им се обрати на оние кои ја шират лагата и го откри нејзиното вистинско име.

– Простете им на сите прекрасни луѓе на Твитер што ќе им зборувам на едноставен начин на некои сиромашни овде… Морам да им објаснам каде им е местото. Така, на сите хејтери кои ми пишуваат и измислуваат дека се викам Зухра, а не Светлана, им велам дека се сиромашни, мизерни и дека искрено ги жалам – напиша тогаш Сека.

 

– Вие сте исто толку мизерни и бедни како и тој што го измислил сето ова. Не би се симнала на вашето ниво и би го извадила изводот на родените бидејќи оваа адреса е доволна! На крајот на краиштата, јас сум роден во Зворник и, кој се грижи, мојот извод од матичната книга е таму! Никогаш не се срамев од мајка ми, која е со муслиманско потекло и се вика Ибрима, и од татко ми, кој има српско потекло и се вика Милорад. Затоа љубезно ве молам сите вас кои упорно, со денови и месеци, се трудите да бидете важни. Кутри ѓубриња.И вие и тие говеда што го продавале.

 

Среќата има лек и за такви болни. Блокирај! Не би губел повеќе драгоцено време, а ова е премногу! Уживам во убавото време и прекрасниот живот! – потоа го заврши своето обраќање Сека Алексиќ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi