ГЕНИЈАЛНО И ЛЕСНО: Жена покажа како да ги ИСЧИСТИТЕ РАДИЈАТОРИТЕ да блеснат – направете ја ОВАА ЕДНОСТАВНА СМЕСА

16 февруари, 20240
radijatori

Неверојатен брз, лесен и генијален начин на чистење на радијатори

 

 

 

Незгодно е да се чистат радијаторите и тоа е причината поради која повеќето луѓе ја одложуваат оваа работа. Сепак, една жена го откри својот трик на „ТикТок“ – како длабоко да ја исчистиме внатрешноста на радијаторите за парно греење.

 

За чистењето таа користи детергент за перење алишта. Во сад додаде детергент и топла вода, а пред да ја истури течноста во радијаторот, стави крпа под радијаторот и пластична кофа на подот, за да не се формира локва вода.

 

И додека водата беше со сапуница бела кога ја истури во радијаторите, кога излезе од другата страна, излезе темно кафеава боја.

 

Меѓутоа, ако размислувате да го испробате овој трик и на вашите радијатори, треба да имате радијатори за гас бидејќи електричните може да бидат оштетени. Не само што овој трик темелно ќе ја исчисти внатрешноста на вашиот радијатор, туку и целиот дом ќе мириса убаво.

 

Видеото собра неверојатни 580.000 лајкови на „ТикТок“, а многумина беа воодушевени од тоа.

@itsyourflora2

#lumkushmka #lumkushmeka #foryoupage #fypシ #fyp #cleanthatup #cleanbandit #deepcleanig #cleaninghacks #viral #deepcleanig

♬ Lum Kush M’ka – Greta Koci

– Ова е толку одлична идеја! Ова ќе го правам секој втор викенд од сега – беше еден од коментарите.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi