Еве како да ги отстраните дамките од вашиот кревет

17 мај, 20240
Screenshot_3

За домаќинките чистотата и редот се на прво место, чистењето, метењето, чистењето и местењето кревети се дел од секојдневните обврски кои мајките ги прават секој ден, меѓутоа, многумина сакаат да знаат како да се отстранат дамките од душекот, За да одговориме на ова, ќе ви обезбедиме неколку трикови кои ќе го олеснат чистењето.

 

 

 

Како да ги отстраните дамките од душекот?

 

Оваа статија е подготвена со идеја за олеснување на деновите за чистење на домаќинките, во оваа смисла, ќе имате неколку опции за отстранување на дамките од душекот, не само за дезинфекција на вашиот дом, туку и за зачувување на вашето здравје.

 

Лекарите препорачуваат чистење на душекот најмалку два пати неделно за да се обезбеди одмор и секојдневна благосостојба на поединците.

 

Најосновното нешто за да се добие добра релаксација во текот на ноќта е да имате одличен душек, добар кревет и удобна и мека перница, така што секојдневниот одмор на телото е исполнет и мирен.

 

Сепак, потребно е да го одржувате чисто местото каде што спиете, чистејќи го душекот.

 

Чистење на душеци со производи за домаќинство

 

Најважно за мајките е благосостојбата и здравјето на семејството.Како домаќинката ги постигнува овие цели?Одржување на добра хигиена и чистота и дома и меѓу членовите на семејството.

 

Како да ги отстраните дамките од душекот, многу лесно прашање за одговор, со природни производи кои ќе ви помогнат да ги отстраните досадните нечистотии и жолтите дамки од креветот, за да можат мајките да им го дадат потребниот одмор на своите сакани.

 

Вода и лимон

 

Најдоброто нешто за да ги отстраните досадните жолти дамки од душекот без разлика дали се од урина, повраќање, пот или кафе е вода со лимон, единствено што ќе ви треба се тие 2 состојки, исцедете неколку лимони, измешајте со вода и испрскајте го душекот, така ќе ја отстраните нечистотијата и досадните мириси.

 

Сода бикарбона

 

Сода бикарбоната, освен што е прекрасен антацид, многу е корисна и за многу други работи, како што се полирање и отстранување на нечистотијата од среброто, одмастува, ги отстранува затнувањето на канализационите цевки и е отстранувач на дамки. Одличен за отстранување на најтешките дамки на душеците.

 

Овој домашен производ се користи со мешање со малку топла вода, се добива тотално ефикасна маса за отстранување на дамки и лоши мириси предизвикани од урината на најмалите деца во куќата.

 

Оцет

 

Како да ги отстраните дамките од душекот, преку оваа статија ќе можете да научите многу решенија како да ги отстраните овие досадни дамки од вашиот кревет, само со малку оцет, кој мајките секогаш го чуваат во оставата, имате можност да ја отстраните нечистотијата и тешки дамки.

 

Најдобрата опција е белиот оцет, поефикасен е од другите, збогум дамки од урина, кафе и пот кои секојдневно предизвикуваат црна нечистотија на душекот. Земете крпа, намачкајте ја со малку течност што треба да ја употребите и полека тријте ја додека не се отстрани дамката.

 

Пероксид

 

Водород пероксид, иако многумина не веруваат во тоа, е многу ефикасен за отстранување на сите видови дамки од душекот, како што е крвта. Со памук или крпа импрегнирана со оваа течност, нанесете малку притисок на дамката неколку минути и потоа ќе го видите резултатот без потреба од триење.

 

Детергент

 

Доколку опциите споменати погоре не функционираат, што е многу тешко, ви нудиме втора опција, во овој случај тоа се детергенти. Најдобрата опција од овие средства за чистење се течните, подгответе малку од отстранувачот на дамки со вода и директно истријте ја дамката со мека крпа додека не исчезне нечистотијата, потоа се исуши многу добро и душекот ќе биде како нов.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma