Заради овој супер трик нема да земете пегла во рака: Ставете го ова машината!

9 февруари, 20240
676

Пеглањето е домашна работа која на многу луѓе не им се допаѓа. Потребно е многу време, а искусните домаќинки пронајдоа трик кој, како што велат, „работи“.

На интернет тврдат дека не треба да ги пеглаат алиштата, бидејќи алиштата не се туткаат. Сè што треба да направите е да направите две или три топчиња со големина на тениско топче од алуминиумска фолија и да ги ставите во машината за перење, или дури и во машината за сушење.

Трикот со топката фолија во машината помага бидејќи топчињата можат да помогнат облеката да се врти и да се испере подобро, а кај сушарите го запира создавањето статички електрицитет. Она што е интересно е што многу жени велат дека не ви е потребен ни омекнувач. Овој трик дефинитивно вреди да се проба бидејќи заштедува и време и пари.

Сепак, не заборавајте да ја изберете соодветната програма за сушење и соодветното времетраење на програмата за сушење. Кога алиштата се предолго сушени, повеќе се гужваат. Исто така, ако не измешате полесни и потешки ткаенини во барабанот, тоа значи дека не треба да се грижите дали полесните парчиња ќе се згужваат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi