Знаете ли зошто седиштата во јавниот превоз се шарени? Одговорот е многу едноставен

8 февруари, 20240
1707383132-pau-casals-CrwmXVbxxZs-unsplash-750x500

Сигурно сте се запрашале зошто седиштата во јавниот превоз се шарени. Еден од одговорите на ова прашање е дека нечистотијата е помалку видлива на таквите површини.

На крајот на краиштата, видеото што го докажува тоа на социјалната мрежа Х има над 50 милиони прегледи.

Овој дизајн се користи за нашите очи да не се фокусирани на дамките и нечистотијата што се наоѓаат на седиштата.

На прв поглед се изгледа релативно чисто, но всушност не е така и всушност се би било видливо доколку седиштата би имале едноставен дизајн, пренесува City Magazine.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi