Измешала 3 СОСТОЈКИ и го добила најдоброто средство за ЧИСТАЊЕ досега! Вашата кујна ќе биде како НОВА! (ВИДЕО)

22 февруари, 20240
sredstvo

Многу е лесно …

 

Иако на пазарот има многу средства за чистење, сосема е извесно дека можете сами да направите едно, кое може да се каже, ќе ја „оживее кујната“.

 

Сигурно веќе ги имате сите состојки дома, а иако најчесто се користи во кујната, тоа не значи дека со него не можете да ја исчистите и бањата.

 

Сѐ што ви треба е:

 

  • празен распрскувач
  • вода
  • алкохол
  • детергент за миење садови

 

Споменатите состојки измешајте ги во шише со распрскувач, нанесете ги на површините што сакате да ги исчистите (можете и да оставите да отстои неколку минути), а потоа избришете.

 

Многу е лесно.

 

Еве како тоа изгледа во пракса:

 

@carolina.mccauley

⭐️ My secret DIY Dawn Powerwash recipe – the cute little spray bottle is linked in my bio 💓 #homehackswithcarolina #cleaninghacks #diycleaning

♬ OWN BRAND FREESTYLE X DRILLA by JVKE – JVKE 🌩

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi