ИСЧИСТЕТЕ ЈА МАШИНАТА ЗА ПЕРЕЊЕ АЛИШТА! Само користете ДВЕ НАМИРНИЦИ и заборавете на бигорот!

24 мај, 20240
Screenshot_10

Ако вашата машина е полна со бигор и нечистотија, не очајувајте. Веруваме дека поради тоа се случило да ги извадите алиштата и не се испрале добро, па мора да го повторите целиот процес

 

 

Со помош на овој трик тоа нема да ви се повтори, а целиот процес е едноставен. Нема да ви требаат скапи средства кои понекогаш можат да направат повеќе штета отколку корист, како и мајстори кои ќе се обидат на различни начини да го отстранат проблемот.

 

Сè што ви треба е во вашата кујна и секое домаќинство ги има овие состојки. Машината мора да се одржува поради нејзината честа употреба. Ако го направите ова, повеќе нема да се најдете во ситуација свежо испраните алишта да не мирисаат свежо и пријатно, а исто така ќе се ослободите од бигорот.

 

Се што ви треба е сода бикарбона и алкохолен оцет. Во барабанот ставете 100 гр сода бикарбона и додадете 1 л алкохолен оцет. Потоа стартувајте ја најжешката програма за перење.

 

На овој начин ќе го растворите бигорот, ќе ги отстраните непријатните мириси и ќе ги исчистите цревата. Вашата машина ќе работи како нова.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma