Како да омекнете груби пешкири? Испробајте го трикот со чај

18 мај, 20240
1680272319-towels-g8a17067c3_1920-750x500

Нема потреба да користите скапи омекнувачи, само користете го овој трик кој искусните домаќинки го користат долги години. Тие најдоа различни начини како да го зачуваат и искористат она што го имаат во куќата. Така откриле дека еден чај може да ги омекне крпите.

Иако чајот од камилица е најпознат како смирувачки пијалок, тој е одлично решение кога пешкирите ќе станат груби.

Потребно е да се свари еден литар вода и во него да се стави грст сушен чај од камилица или една кесичка од овој чај. Кога целосно ќе се излади, процедете ја течноста и истурете ја во леген и потопете ги чистите крпи кои станале груби. Оставете ги да отстојат 15 минути, исцедете ги и развлечете ги да се исушат, пишува Еспресо.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma