Направете домашно средство кое ги отстранува мувлата и бигорот

19 април, 20240
Screenshot_2

Користете природно средство за чистење на плочките во бањата

 

 

 

Плочките во бањата се ноќна мора за многу домаќинки.

 

Бришење и триење на плочките со разни средства со прејак мирис на сите им е преку глава! За да ви ги олесниме овие задачи, најдовме одличен рецепт за производ кој ги чисти плочките без напор.

 

Покрај чистењето на сите тоалети, ова средство е многу ефикасно за отстранување на бигорот и мувлата, кои се таложат на плочките и фугите.

 

Потребни состојки:

 

  • 7 чаши вода (1,5 l)
  • ½ чаши сода бикарбона
  • 1/3 чаша сок од лимон
  • ¼ чаши алкохолен оцет

 

Подготовка:

 

Истурете 7 чаши вода во леген или стар сад, па додадете сода бикарбона, лимон и на крај оцет.

Ќе забележите дека се случува хемиска реакција, а кога ќе помине – производот е подготвен за употреба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi