Неделен хороскоп, од 10 до 16 јуни 2024 година

9 јуни, 20240
Screenshot_16

ОВЕН: ДОГЛЕДАЊЕ, МАРС!

Среќен ден во неделата според ѕвездите: Понеделник!

Драг Овен, оваа недела планетата Марс ќе го напушти вашиот знак за да се пресели во оној на Бик… Не грижете се: и Венера, Јупитер и Меркур продолжуваат да бидат активни во ваша корист: ве чекаат можности што треба брзо да ги искористите, повеќе во љубов отколку на работа. Бидете внимателни, сепак, во сабота и недела, кога Месечината во опозиција може да создаде тензија во семејството…

 

БИК: ДОБРЕДОЈДЕ МАРС!

Среќен ден во неделата според ѕвездите: Среда!

Драг Бик, Марс – планетата на силата – оваа недела ќе дојде во конјукција со вашиот знак, почнувајќи од понеделник: во следниот период ќе доживеете убаво обновување на енергијата, ќе се чувствувате полни со решителност и желба за (повторно)почнување! Во понеделник и вторник, неповолната транзитна Месечина сепак би можела да ве онерасположи, но почнувајќи од среда ќе доживеете вистинско повторно раѓање, и физички и психички!

 

БЛИЗНАЦИ: БАКНУВАНИ ОД ЅВЕЗДИТЕ!

Среќен ден во неделата според ѕвездите: Сабота!

Драги Близнаци, за вас продолжува периодот на бакнување од ѕвездите! Јупитер, Венера, Меркур и Сонцето сјаат заедно во вашиот знак и ве прават да блескате повеќе од кога било. Ќе биде тешко да се одолее на вашиот шарм и интелигенција, невозможно е да ви се каже „не“… Ако чекате одговор или потврда на работното место, тој ќе пристигне наскоро и ќе имате се што е потребно за да го постигнете тоа што го сакате! Нервозна Месечина во централниот дел од неделата…

 

РАК: ДОБРА ЕНЕРГИЈА

Среќен ден во неделата според ѕвездите: четврток!

Драг Рак, конечно оваа недела планетата Марс ќе направи поволен транзит со вашиот знак! По долг период во кој се чувствувавте поуморни и под стрес од било кога, сега повторно ќе можете да најдете добра енергија. Среќна Месечина во среда, четврток и петок, кога би можеле да се појават добри вести. Бидете внимателни со разговорите со партнерот за време на викендот: тие би можеле да станат прилично вжештени…

 

ЛАВ: ИНТЕРЕСНИ СРЕДБИ

Среќен ден во неделата според ѕвездите: Понеделник!

Драг Лав, за жал оваа недела – почнувајќи од понеделник – планетата Марс ќе ви го заврти грбот, а тоа би можело да доведе до малку поголем стрес во наредниот период и на физички и на психолошки план… За среќа, сепак, вие може да смета на наклонетоста на Јупитер и Меркур, подготвени да ви дадат убави можности и нови предизвици. На повидок се интересни средби, особено во првиот дел од неделата…

 

ДЕВИЦА: ДВЕ ДОБРИ ВЕСТИ!

Среќен ден во неделата според ѕвездите: Среда!

Драга Девица, небото во овој период се чини дека навистина сака да ви донесе тешко време… Оваа недела, сепак, ве очекуваат две добри вести: планетата Марс повторно ќе биде активна во ваша корист, и ќе ви даде голема сила и нова мотивација, особено ако во последните недели стресот ве натера да сакате да се откажете… Понатаму, во среда, четврток и петок, можете да сметате на спојот на Месечината, кој ќе ви донесе среќа!

 

ВАГА: ВО ОПОРАВУВАЊЕ!

Среќен ден во неделата според ѕвездите: Сабота!

Драги Ваги, конечно оваа недела планетата Марс повеќе нема да биде во опозиција со вашиот знак! Во последниот месец моравте да поднесете голем стрес, но сега – малку по малку – ќе можете да се опоравите и да се чувствувате поенергични од кога било! Прекрасна среќна Месечина ќе блесне во вашиот знак овој викенд, подготвена да ви подари моменти полни со романса. Венера е на ваша страна и ги фаворизира чувствата.

 

СКОРПИЈА: МАРС ВЛЕГУВА ВО ОПОЗИЦИЈА…

Среќен ден во неделата според ѕвездите: Среда!

Драга Шкорпија, за жал оваа недела планетата Марс ќе влезе во опозиција на вашиот знак, со што ќе се чувствувате малку поуморно во следниот период… Нема секогаш да биде лесно да ги наметнете своите идеи или да комуницирате со другите, и дома и во во канцеларијата, а вие би можеле да се најдете дека ги потиснувате чувствата на лутина што подобро ќе биде да ги искажете за да не страдате… Среќна Месечина во централниот дел од неделата.

 

СТРЕЛЕЦ: НЕ БЕГАЈТЕ!

Среќен ден во неделата според ѕвездите: Сабота!

Драг Стрелец, во овој период имате неколку планети сконцентрирани во спротивност со вашиот знак: Сонце, Венера, Меркур и Јупитер… Нема да недостигаат дискусии и падови, како со партнерот, така и во канцеларија, но ѕвездите ве покануваат да не бегате, како што би сакале да направите: секоја пречка може да се трансформира во неверојатна можност за подобрување на вашиот живот и вашите односи! Нервозни денови: среда и четврток.

 

ЈАРЕЦ: СРЕЌЕН ТРАНЗИТ!

Среќен ден во неделата според ѕвездите: четврток!

Драг Јарец, по многу недели транзит во „непријателската“ планета Овен, планетата Марс конечно преминува во знакот „пријател“ на Бик и е подготвена да ви врати малку спокојство во животот, и да ве ослободи од стресот. Малку по малку ќе можете да се чувствувате поенергични и помотивирани и – ако нешто не се одвива како што очекувавте – ќе ја пронајдете потребната енергија за успешно да се справите со новите патишта.

 

ВОДОЛИЈА: СРЕЌНИ СРЕДБИ

Среќен ден во неделата спо ред ѕвездите: Сабота!

Драга Водолија, вашата недела започнува со два малку придушени дена, во кои Месечината во опозиција може да донесе некои неуспеси… Подобро ќе биде за време на викендот: Месечината и Венера ќе се здружат за да ви дадат убави емоции и, ако сте слободни, може да направите и некои среќни средби! Почнувајќи од понеделник, Марс ќе направи неповолен транзит кон вашиот знак, што може да донесе малку повеќе нервоза…

 

РИБИ: НЕБОТО ВЕ ТЕСТИРА!

Среќен ден во неделата според ѕвездите: Недела!

Драги Риби, небото во овој период ве става на тест: неповолните транзити на Сонцето, Венера, Јупитер и Меркур ве повикуваат да размислите за изборите и патеките по кои сте тргнале во последниот период, а моментот на криза ќе биде минато – може да излезете од него наскоро и да почувствувате повторното раѓање… Сепак, има позитивен транзит за да го осветли вашиот хороскоп оваа недела: Марс повторно станува поволен почнувајќи од понеделник, носејќи ви убава енергија!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma