Не очајувајте: Лесно може да ги отстраните дамките од маркери

17 февруари, 20240
Screenshot_4

Доколку случајно сте шкртнале со фломастер или маркер на место каде не требало, прочитајте како да го отстраните.

 

 

 

– Од гардероба: со средство за дезинфекција на раце

 

– Од ѕид: со паста за заби

 

– Од дрвени површини: со алкохол

 

– Од тепих: со алкохолен оцет

 

– Од керамика и стакло: со мешавина од паста за заби и соба бикарбона (пола-пола).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi