Ова ќе ве воодушеви: Човек покажа како да отворите лименка без да ги користите прстите!

11 февруари, 20240
76511_limenke-shutterstock-122500525_f

Џордан Хаулет има 26 години, живее во Калифорнија и е многу популарен на социјалните мрежи поради неговите видеа кои се интересни за многу луѓе. Ги има многу, од урнебесни до едукативни. Во едно од најновите видеа, Џордан покажа како да отворите лименка сок без да користите прсти.

„Значи, кога ќе го погледнете дното на конзервата, ќе видите дека го има овој тркалезен раб“, вели тој на почетокот на видеото, кое доби повеќе од 9 милиони прегледи на TikTok.

Потоа додаде неколку информации за изгледот на лименките: „Очигледно е дека конзервите треба да имаат тркалезно дно бидејќи ја задржуваат карбонизацијата и поради тоа сокот останува свеж и има добар вкус. Меѓутоа, кога во 1958 година беа создадени лименки со сокови, тие не изгледаа вака. Дали сакате да знаете зошто? Затоа што тие газирани сокови се повеќенаменски“.

@jordan_the_stallion8

#stitch with @knowledgesaurus #fypシ

♬ original sound – Jordan_The_Stallion8

Ги стави лименките една врз друга и ја отвори долната со горната. „Поставете го едното врз другото и користете го за да го отворите долното“, објаснува тој во видеото кое возбуди многу луѓе. Тоа е прегледано дури 9 милиони пати, а луѓето во коментарите напишале дека се воодушевени од неговото откритие.

„Шокиран сум, ова е толку добро“, напиша еден маж, додека друг додаде: „Ова ќе го пробам подоцна на работа“, а една жена напиша: „Постојано ги кршам ноктите кога ги отворам, ова е одлично решение“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi