Петар Грашо и Хана Хуљиќ одбројуваат ситно до раѓањето на второто дете! Популарниот пејач го откри и полот

14 јуни, 20240
Петар Грашо и Хана Хулиќ

Сплитскиот музичар Петар Грашо и неговата сопруга Хана Хуљиќ наскоро ќе добијат второ заедничко дете. Популарниот пејач сега потврди дека бебето ќе пристигне веќе ова лето, раскажа како се чувствува неговата сопруга, но и откри дали на нивното семејство ќе му се придружи девојче или момче.

Музичарот Петар Грашо во интервју за  In Magazin откри дека тој и неговата сопруга Хана Хуљиќ, по ќерката Алба, овој пат ќе добијат момче.

По доминацијата на розовата, популарниот 48-годишен пејач и неговата 14 години помлада сопруга ќе мора да се префрлат на сина боја, а нивниот син треба да пристигне летово, кога и малата Алба ќе го прослави вториот роденден.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Petar Grašo (@petargrasoofficial)

Изведувачот на хитот ‘Ако те питају’ откри и како се чувствува неговата бремена сопруга. „Како е Хана? Како и секоја трудница. Еден ден сака кроасани, друг ден не сака кроасани. Потоа еден ден мојот парфем и мириса одлично, следниот ден ужасно. Претпоставувам дека така треба да биде, тоа е во ред!“, рече тој.

Да потсетиме, Хана Хуљиќ Грашо во јули 2022 година го роди своето прво дете – девојче. Пет месеци пред раѓањето на Алба, таа и нејзиниот сопруг Петар Грашо запловија во брачното пристаниште.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma