ПОСЛЕ ЕДНА ГОДИНА ОД ДЕНОВИТЕ НА ПЕКОЛОТ СЕ ОДЛУЧИЈА ДА ГИ РЕШАТ НЕСОГЛАСУВАЊАТА ! Славица Ќуктераш најде заеднички јазик со фудбалерот, доби и стан!

26 јуни, 20240
Славица Ќуктераш

По 5 години брак, пејачката Славица Ќуктераш во 2019 година се разведе од фудбалерот Владимир Аврамов, со кој има ќерка.

Таа сега откри дека нашле „заеднички јазик“ и ја решиле битката за старателството.

-Господ ги подреди работите,а и јас и мојот поранешен сопруг. Јас и Влада долго време забележувавме дека тоа влијае на Викторија. Чувствувам дека таа созреа за шест месеци и почна да разбира некои работи подобро од нас. Едно попладне седев сама, размислував и му испратив порака на мојот поранешен сопруг,ако е расположен, да оставиме се на страна и да се договориме што е во интерес на Викторија, добив порака која беше позитивна – започна Славица.

– По една година таканаречен пекол, нашата прва средба мораше да има посредник, кога ќе се најдовме, го решивме целиот случај, кој го поминавме една година на суд и кај социјалната служба. Успеавме и сега ни се полни срцата. Товарот падна од сите нас.

– Мислам дека се уште не сум свесна за целиот исход. Многу брзо се си дојде на свое, а сега кога јас и тој шетаме со неа низ град и ја гледаме толку среќна, нема цена,се прашувам за што ни требаше сето ова. Сигурно ова е некакво училиште, но тешко беше поради детето – додава Славица, а потоа открива што добила Викторија од својот татко за роденден.

– Викторија доби стан на подарок од нејзиниот татко. Тоа е во близина на нејзиното училиште, па решивме двете веднаш да се преселиме таму. Тој никогаш не бил лош татко. Кога двајца крварат, топката мора да се испушти, треба да се биде паметен. Мислам дека одиграв многу добро. Да беше мито ќе го плаќаше, но еве убав почеток на летото и прекрасен период за нашето дете. Би ги советувала сите да го намалат егото. Во овој случај и двајцата испаднавме луѓе. Станува збор за вистински женски стан, за две дами. Се вклучивме и двете, а сите идеи и ги препуштив на Викторија, за што побрзо да почувствува дека ова е нејзиниот нов дом. Непроценливо е кога родителот ќе види среќно дете.

– Се надевам дека ова его нема повеќе да се разбуди кај никого. Сега сè треба да биде во нормални граници, внимателно и со почит. Тој сега доаѓа секој ден и ја гледа, тоа го правеше и порано, но сега повеќе, ја зема, се смееме заедно со неа и пред неа. Кога човек ќе реши некои работи да ги остави зад себе, тоа е можно – вели Славица.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma