Сања Кужет се разведе по само една година! Водителката откри зошто ставила точка на бракот со првиот сопруг: „Секој по својот пат“

9 јули, 20240
Сања Кужет

Сања Кужет откри дека со првиот сопруг останала во добри односи пред се поради нивното дете.
На Видовдан Сања Кужет го роди својот трет син, кој го добила името Вук. По тој повод нејзиниот емотивен партнер Немања Живојиновиќ приреди гала прослава на која се собраа бројни познати личности.

Сања и Немања, како што е познато, веќе имаат едно момче Страхиња, а во првиот брак, кој го склучи пред десет години, убавата водителка го доби синот Андрија.

Сања Кужет го запознала својот прв сопруг на работа. Поточно, таа градеше кариера како водителка, додека тој беше обезбедување на сопственикот на ТВ Пинк.

Се забавувавме две години, па се заљубивме, па се омаживме, добивме дете, се разведовме, но сепак останавме во истото друштво – изјави Сања која по само една година стави крај на бракот.

Водителката раскажа зошто се случило тоа, но и како функционира денес со нејзиниот прв сопруг.

– Ако некој е добар човек, го делам мислењето дека после се можеме да останеме добри луѓе. Не мора да бидеме пријатели. Не мора да одиме наоколу по забави,прослави и слично, напротив. Секој на свој начин. Но, за доброто на нашето дете, зошто да не бидеме во добри односи – рече Сања во „Балкански улица“ и додаде:

– На крајот на краиштата, јас го избрав тој човек, а и тој мене, бидејќи имаме одредени квалитети. Навистина не можам да кажам ништо лошо за него.

Во разговорот Сања Кужет искрено призна:

– Едноставно, заедницата потфрли. Љубовта ја снема.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma