Со помош на овој генијален трик, брзо и лесно ќе ги исчистите валканите ѕидови во домот

26 мај, 20240
image_2024-05-26_215133836

Чистете го домот темелно и често. Исчистете ја секоја видлива површина, од телевизорот до рерната, дури и огништето. Но, на крај ја занемарувате, се разбира, најголемата површина од сите: ѕидовите.

Без разлика во каква боја ќе ги обоите, по неколку години ѕидовите ќе добијат сив тон, а ако во куќата има чад, тогаш жолтеникав тон. Наместо да купите кофа со боја и сета опрема потребна за освежување на просторијата, обидете се прво да ги исчистите.

@tanyahomeinspo

A hack you wish you’d known😳 #homehacks #cleaninghacks #tanyahomeinspo #cleanwithme #ukcleaning #cleantokuk #cleaningtips #hometips

♬ –

Измешајте вода, сода бикарбона и многу средство за дезинфекција во сад. Натопете валјак за бојадисување на ѕидот во течноста и распоредете го по целата површина. Доколку е потребно, повторете ја постапката.

Освен што ќе бидат како нови, ѕидовите ќе мирисаат одлично, а како што тврди авторот на овој рецепт за домашниот лек, тој сигурно ги отстранува и дамките од боиците и фломастери направени од деца, пишува The Sun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma