ХОРОСКОП ЗА 17-ТИ АПРИЛ: Биковите да се чуваат од ненадејни одлуки, а Вагите да водат сметка за здравјето

17 април, 20240
164c3224d74d8297ef78d8d097c1274f6a4debb0

Овен

Денеска ќе бидете особено фокусирани на се што носи резултати и се однесува на работната и деловната соработка со луѓето. Што се однесува до емоциите, денес ќе бидете „рамни“ во смисла да не прифаќате ништо што доаѓа во таа работа. Здравјето е стабилно.

Бик

Пазете се од ненадејни одлуки кога се во прашање семејните односи бидејќи секој сака да го покаже своето мислење и своето однесување. Не дозволувајте другите да ве осудуваат и да донесуваат одлуки наместо вас за работата што ја работите.

Близнаци

Комуникацијата со луѓето со кои имате деловна врска може да биде многу тешка поради ретроградниот Меркур, па потрудете се да покажете дека можете многу повеќе. Кога станува збор за љубовните врски, многу работи се обоени со боите на минатото.

Рак

Почетокот на оваа недела е исклучително тежок и немате време да се грижите за себе. Пазете се од се што ви носи нестабилност бидејќи тежината на денешницата е поврзана со вашето чувство дека не вредите доволно и дека другите луѓе се многу подобри од вас.

Лав

До денес ќе имате многу да им кажете на другите, но од денес многу се вртат во вас. Оваа ситуација бара од вас да се концентрирате на себе и на односите со најблиските луѓе. Обидете се потоа да ја свртите оваа ситуација во ваша корист.

Девица

Ќе бидете многу силно мотивирани од работите што се случуваат на работа, а тоа ќе ве врати во некои древни времиња кога сте биле многу повеќе деловно активирани и позадоволни. Ретроградниот Меркур ви дава нови сознанија за сè што се однесува на вашата комуникација со луѓето.

Вага

Вашата деловна ситуација е стабилна, но ќе бидете многу вознемирени поради некои вести кои директно не ве засегаат. Заштитете ги вашите емоции и вашата емоционална стабилност без разлика што партнерот се обидува на некој начин да ве саботира. Здравјето е од променлив тип.

Шкорпија

Денес се однесувате тврдоглаво кон луѓето со кои сте постигнале емоционална стабилност, но обидете се да промените некои работи на себе во следните неколку дена. Љубовната ситуација ќе ви биде подобра во моментот кога ќе научите да се почитувате себеси и другите.

Стрелец

Денес ќе биде многу интересен ден бидејќи ќе бидете посветени на свртување кон другите, односно кон пријателите и аспектите на дружење со нив. Личноста под знакот Лав е голема деловна пречка која веќе некое време не можете да ја надминете, но размислувате за отворен разговор со таа личност.

Јарец

Пазете се од ненадејни и ненадејни одлуки на кои можеби сте склони поради лошата комуникација со партнерот. Не дозволувајте партнерот да ве прекинува во врска со вашите деловни комуникации и се што е поврзано со странство. Имате право на вашата одлука.

Водолија

Вашата деловна ситуација ќе биде подобра во моментот кога ќе научите да кажувате не и да се поддржувате само себеси и вашите интереси. Љубовната ситуација денес е на стабилно ниво, но тоа воопшто не ве засега. Научете да бидете во центарот на вниманието кога се работи за вашето семејство.

Риби

Меркур е многу негативно настроен во однос на вашето поле на секојдневни обврски и негативно влијае на вашата перцепција за себе и на сите оние аспекти од вашата личност кои ви се потребни за да бидете стабилни. Не дозволувајте љубовните емоции да преовладуваат и простете го она што не треба да се прости.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi